MISLE SAMO NA PARIZ: Vaterpolisti sa Francuzima bruse formu za SP u Dohi, gde se vadi olimpijska viza
ZAGREB su morali da zaborave, sada su fokusirani na Dohu. Vaterpolisti u Beogradu bruse formu sa Francuzima i nadaju se da će na SP od 2.do 18.februara u Kataru izvaditi olimpijsku vizu. To je glavni cilj „delfina“,a medalja je veliki uspeh.
Foto arhiva VN
Podsetimo, na šampionatu planete, za razliku od evropskih prvenstava, vaterpolo je u društvu ostalih vodenih sportova. Zbog toga za „delfine“ SP počinje 5.februara, kada se u prvom kolu grupe C sastaju sa Japanom. U grupi su još Crna Gora i SAD. Srbi su svesni da prvo mesto u grupi donosi direktan plasman u četvrtfinale i siguran odlazak u Pariz.
U našoj grupi francusku vizu izvadili su SAD i Japan, dok su Crnogorci u istom položaju kao i mi. I oni imaju isti cilj i duel sa njima biće možda i najteži u prvoj fazi šampionata. Puleni Vladimira Gojkovića su na EP u Zagrebu pokazali da su mlada, poletna ekipa, koja može svakog da pobedi, uostalom u grupi u Dubrovniku dobili su Hrvate posle peteraca. Teški će biti i mečevi sa Japanom, koji neguje atipičan, brz vaterpolo i SAD, koji je iz godine u godinu sve jači.
Ne zaboravimo da će na SP u Dohi četiri nekvalifikovane selekcije izvaditi kartu za Pariz. Osim nas i Crnogoraca za te četiri karte boriće se Italijani, Hrvati, Rumuni, Kazahstanci, Kinezi i Brazilci. Naši su u težoj polovini žreba, jer se grupa C u osminifinala, u kojem se drugi i treći bore za plasman među osam,ukršta sa grupom D u kojoj su Mađarska, Italija,Rumunija i Kazahstan.
Zato je važno što pre izboriti četvrtfinale i tek onda misliti na borbu za medalje.
Bez trofeja od 2017.
SRBIJA na svetskim prvenstvima nije osvojila medalju od 2017, kada je u Budimpešti bila treća. Na poslednja tri, dva puta je bila peta (2019. i 2022.) i jednom četvrta, prošlog leta u Fukuoki.
Preporučujemo
SADA JE SVE OTKRIVENO! Evo zbog čega je Srbija igrala protiv Albanije u Leskovcu
24. 02. 2026. u 05:48
KERIK JE PREPORODIO JUNAJTED: Mančester ima priliku da se učvrsti na četvrtom mestu, ali "karamele" se neće predati bez borbe
VAŽAN ponedeljak u Premijer ligi donosi duel na "Hil Dikinson" stadionu gde Everton želi da po prvi put posle sezone 2013/14 upiše dve pobede nad razizgranim Mančester junajtedom u istom šampionatu.
23. 02. 2026. u 08:00
RUSI SE OVOME NISU NADALI: Pola Rusije besno zbog onog što se desilo u Beogradu (VIDEO)
Najnovije vesti vezane za Rusiju - vezane su i za Beograd, Srbiju.
23. 02. 2026. u 20:02
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)