SRBIJA PORAŽENA OD MAĐARSKE NAKON DRAME! Plasman u drugu fazu u domenu teorije!

Александар Илић
Aleksandar Ilić

14. 01. 2024. u 22:06

RUKOMETAŠI Srbije poraženi su od Mađarske u 2. kolu Evropskog prvenstva rezultatom 28:27.

СРБИЈА ПОРАЖЕНА ОД МАЂАРСКЕ НАКОН ДРАМЕ! Пласман у другу фазу у домену теорије!

Tanjug/AP

Dosta ujednačeno bilo je prvo poluvreme. Razlika se kretala od jednog do dva pogotka za rivala, sve do završnice, kada je Ričard Bodo Mađarima doneo 11:14

Najraspoloženiji u dresu "Orlova" bio je u prvom poluvremenu Uroš Borzaš sa četiri pogodka, koliko je imao i Nemanja Ilić, od čega dva sa sedmerca.

Srbija je iskoristila sva tri šuta sa sedam metara, dok su Mađari bili polovični 1/2. Naša selekcija je na 13 pogodaka iz 19 šuteva. Rivali su do svojih 14 pogodaka došli iz 21 šuta.

Održavao je domaćin Evropskog prvenstva prednost tokom celog drugog poluvremena, dok je ekipa Tonija Đirone imala u nekoliko navrata prazan hod, uz mnogo neiskorišćenih prilika sa igračem više.

Kako se meč bližio kraju, tako je prednost Mađara rasla, sedam minuta pre kraja meča iznosila je 20:25.

Tanjug/AP

Usledila je dobra odbrana Cupare, i fantastičan gol Milosavljevića za 23:25. Nakon toga igralo se gol za gol, a domaćin evropskog prvenstva održao je prednost i na kraju slavio 27:28.

Vukašin Vorkapić i Nemanja ilić postigli su u Srbiji po pet golova, jedan manje upisao je Uroš Borzaš. Kod Mađara najbolji je bio Bens Banhidi sa devet, a pratio ga je Dominik Mato sa pet.

U meču ove grupe odigranom ranije Islanđani su savladali Crnogorce 31:30.

Srbiji je za prolaz potrebno da savlada Crnu Goru u poslednjem kolu, ali i da Mađari savladaju Island.

BONUS VIDEO: Oni su naš ponos! Posle Đokovića, Jokiću uručeno značajno priznanje