BEOGRAD PIŠE ISTORIJU: Srpska prestonica je prva u Evropi koja će organizovati SP u MMA
BEOGRAD je prvi evropski grad u kojem će se održati SP u MMA. Šampionat če svečano biti otvoren večeras (18.00) u "Štark areni",a prve borbe su već u nedelju (11.00). Za medalje će se do 18. februara boriti 550 takmičara iz 62 države u muškoj i ženskoj juniorskoj i seniorskoj konkurenciji.
FOTO TANJUG/ STRAHINjA AĆIMOVIĆ/ nr
- Ovo je istorijski događaj za MMA, imajući u vidu da je Beograd prvi evropski grad domaćin SP, s obzirom da su organizatori prethodnih sedam šampionata bile SAD, Bahrein i UAE - kaće Luka Nikolić, predsednik MMA saveza Srbije.
Nikolić je dodao da su predstavnici svetske MMA federacije (IMMAF) oduševljeni Beogradom, uslovima u "Štark areni", interesovanjem publike:
- Ne sumnjam da će po završetku prvenstva imati još bolje utiske o Beogradu i Srbiji!
Procene su da će gledaoci biti u prilici da dnevno posmatraju i do stotinu borbi sa pet borilišta postavljenih u "Štark areni".
Borilački spektakl u "Štark areni" ne završava se zatvaranjem Svetskog prvenstva u MMA. U subotu, 18. februara od 19 časova, biće održane profesionalne borbe u organizaciji BRAVE FC iz Bahreina, a borci dolaze iz Srbije, Kirgistana, Rusije, Bahreina, Poljske, Hrvatske, Francuske, Azerbejdžana, Belgije, Egipta, Libana i Saudijske Arabije.
- Ovakvi događaji pomažu u stvaranju održive MMA sportske ekonomije u ovim nacijama, koje će dalje razvijati sport na kontinentalnom nivou - kaže predsednik BRAVE FC Mohamed Šahid.
Preporučujemo
DALIĆ ZAGRMEO: Selektor Hrvatske poručio ovo pred meč odluke
27. 06. 2026. u 13:06 >> 13:16
AMERIKANAC POBESNEO! Majk Džejms tuži Barselonu jer ne želi da ga dovede!?
27. 06. 2026. u 11:47
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
MATEMATIKA JE JASNA: Hrvatima je potreban bod da se plasiraju u nokaut fazu Svetskog prvenstva!
Hrvatska i Gana odigraće jedan od najzanimljivijih mečeva poslednjeg kola grupne faze Svetskog prvenstva, pošto će direktan okršaj u Filadelfiji odlučiti ko nastavlja, i sa koje pozicije, takmičenje iz grupe "L". Afrička selekcija je već na četiri boda i jednom nogom je u šesnaestini finala, dok "kockasti" nemaju pravo na grešku i moraju osvojiti bar jedan poen kako bi prošli dalje.
27. 06. 2026. u 08:00
UZDISALA CELA PLANETA! Najpoznatija hrvatska navijačica polugola stigla na Svetsko prvenstvo! (FOTO)
Izmamila je uzdahe svih obožavaoca i pripadnika muškog pola, navijačica "kockastih" Ivana Knol.
24. 06. 2026. u 07:32
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)