SEDMA MEDALJA ZA SRBIJU: Zorana Arunović i Damir Mikec osvojili zlato

29. 06. 2022. u 14:09

SRPSKI strelci Zorana Arunović i Damir Mikec osvojili su zlatnu medalju na Mediteranskim igrama u Oranu u disciplini mešoviti parovi vazdušni pištolj.

СЕДМА МЕДАЉА ЗА СРБИЈУ: Зорана Аруновић и Дамир Микец освојили злато

Streljački savez Srbije

Arunovićeva i Mikec, kao jedan od najboljih miks timova sveta, bili su favoriti i tu ulogu su opravdali, jer su prethodno ove godine osvojili čak četiri medalje - dva zlata (Svetski kup u Kairu i Gran pri u Granadi) i dve bronze (Evropsko prvenstvo u Hamaru i Svetski kup u Bakuu).

Srpski tim bio je najprecizniji u kvalifikacijama sa 576 krugova i plasirao se u meč za zlato, u kome mu je rival bio tim Francuske (Kamil Jedržejevski/Florijan Fuke).

Francuzi su u kvalifikacijama zabeležili tri kruga manje od tandema Srbije.

U meču za zlato Srbija je pobedila sa 16:10 i postala prvi šampion Mediterana za miks parove u istoriji, jer do sada ova disciplina nije bila na programu Igara.

Ovo je ukupno sedma medalja za Srbiju na Mediteranskim igrama, a treća zlatna.

BONUS VIDEO: Otvoren novi stadion u Kruševcu