"IZ RAZLOGA VIŠE SILE" Formula 1 raskinula ugovor sa VN Rusije

Olja Mrkić

03. 03. 2022. u 13:56

HAJCI na ruski i beloruski sport piključila se i Međunarodna automobilska federacija i to samo dva dana nakon što su iz ove organizacije dozvolili takmičarima iz ove dve zemlje da nastupaju, ali pod zastavom FIA i bez himne.

ИЗ РАЗЛОГА ВИШЕ СИЛЕ Формула 1 раскинула уговор са ВН Русије

FOTO: EPA

Ovog četvrtka Formula jedan je objavila da se trka za Veliku nagradu Rusije briše iz kalendara i to ne samo za ovu godinu nego zauvek, pošto je raskinut ugovor i ne postoji mogućnost da se ponovo potpiše.

Pre dva dana Svetska automobilska federacija (FIA) održala je sastanak na kome je, između ostalog, odlučeno i da ruski i beloruski vozači ne budu suspendovani, ali da će morati da se takmiče pod zastavom FIA i bez himne.

Takođe, na istom sastanku je u dogovoru sa Formulom 1 odlučeno da se na teritoriji Rusije i Belorusije neće održavati međunarodna takmičenja „dok ne bude odlučeno drugačije“.

Ipak, sada je Formula 1 potvrdila da ne razmišlja o povratku na stazu u Sočiju, kao i da najverovatnije do te saradnje neće ponovo doći.

U prvom saopštenju iz Formule 1 je naglašeno da se trka u Sočiju otkazuje „iz razloga više sile“, kao i da će detalji biti saopšteni u danima koji slede.

BONUS VIDEO - RUSKA VOJSKA POMAŽE UKRAJINSKIM IZBEGLICAMA

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
DRAMA DOSTIŽE VRHUNAC: Vinisijus i Prestijani u centru pažnje pred revanš, Real brani gol prednosti na Bernabeu

DRAMA DOSTIŽE VRHUNAC: Vinisijus i Prestijani u centru pažnje pred revanš, Real brani gol prednosti na "Bernabeu"

MESTO u osmini finala Lige šampiona biće rešeno u Madridu, gde Real dočekuje Benfiku posle pobede od 1:0 u Lisabonu. Gol odluke u prvom meču postigao je Vinisijus, ali rezultat nije bio jedina tema večeri – duel je obeležio incident i prekid zbog navodnog rasističkog ispada Prestijanija prema Vinisijus, što je dodatno podiglo tenziju pred revanš.

25. 02. 2026. u 06:27

Komentari (0)

PLANIRAJU NAPADE NA GASOVODE ISPOD CRNOG MORA, ALI POSLEDICE ĆE BITI KASTASTROFALNE I PO EVROPU Putin upozorio na napade na Turski tok