SRBIJA BEZ FINALA: Orlovi predali krunu, u nedelju za bronzu protiv Poljske

18. 09. 2021. u 20:31

ODBOJKAŠI Srbije poraženi su u polufinalu 32. evropskog prvenstva od Italije sa 3:1, po setovima 29:27, 25:22, 23:25, 25:16 i u nedelju će se boriti za bronzu protiv domaćina Poljske.

СРБИЈА БЕЗ ФИНАЛА: Орлови предали круну, у недељу за бронзу против Пољске

Poslednji duel Srbija i Italija su imale pre tačno 10 godina, na današnji dan u Beču, u finalu EP 2011. godine, kada je Srbija osvojila drugu titulu prvaka Evrope. Današnji duel ipak neće pamtiti po dobrom.

Prvi set bio je neizvestan, Nijedna reprezentacija u prvom periodu nije imala veću prednost od dva poena, a tek nakon četiri set lopte "Azuri" dolaze do seta.

Drugi set bolje su otvorili odbojkaši naše reprezentacije, imali smo 4:2, potom i 8:7, nakon toga usledio je period koji su kontrolisali Italijani, posle 20:20 nije bilo povratka, dobrim napadom dolaze "plavi" do dve set lopte, koriste prvu.

Neizvesna igra viđena je i u trećem setu, s tim da su se puleni Bobe Kovača znatno bolje postavljali u odbrani, a u drugom delu seta vodili su "orlovi", te na kraju poenom Krsmanovića smanjili smo zaostatak na 2:1.

Bilo je to za rivala dovoljno jasno upozorenje, te je u četvrtom delu meča zaigrao znatno bolje. Na startu Italija dolazi do pet poena prednosti, a potom i 4:10, nije bilo oporavka od toga. Nešto kasnije vodili su italijanski odbojkaši i sa sedam poena, da bi na kraju ubedljivo, rezultatom 18:25 došli do četvrtog seta i na kraju mesta u finalu.

ČETVRTI SET

Uspeli su Azuri da iskoriste četvrtu meč loptu i da se izbore za meč sa Slovenijom.

16:23 - Dva poena dele nas od poraza.

16:21 - Petrić servira u mrežu, ali uzvraća i Mikeleto servisom u aut.

15:20 - Simone Đaneli pravi servis grešku, Uroš Kovačević donosi 15. poen naše reprezentacije blokom.

12:19 - Šest poena deli Italiju od finala.

10:17 - As Italijana za plus sedam. Pokušaće Kovač tajm-autom da vrati naše momke u igru, ali sve je izvesnije da će u finale Italija koja večeras zaista briljira, naročito mladi Mikeleto.

9:15 - Po jedna servis greška sa obe strane, ali mi nemamo taj luksuz, za razliku od Italijana.

7:13 - Pinali donosi plus šest Italiji, sve su bliže azuri pobedi, ali ne gubimo nadu.

4:10 - Jovović je pokušao atraktivno nogom da spase jednu loptu, ali u tom pokušaju moogao je i da se povredi, srećom, na vreme je odustao od egzibicije.

4:8 - Nemamo koncentraciju da osvojimo iole duži poen, uvek nekako to pripadne Italijanima.

2:6 - Petrić je odservirao as, ali odmah potom pravi servis grešku.

0:5 - Posle četvrtog poena Italije, Kovač je zvao tajm-aut, ali nije vredelo to, Đaneli novim asom povećava na 0:5.

0:3 - Opet taj mladi visoki italijanski vunderkid.

0:1 - Prvi poen u četvrtom setu osvaja Italija i to preko, a koga drugog nego Mikeleta. Ovo je njegov 22. poen na meču.

TREĆI SET

25:23 - Krsmanović donosi set loptu, a Petrić je koristi za 2:1.

23:23 - Pogađa lopta Petrića na liniji i to je izjednačenje. Luburić menja Atanasijevića.

23:22 - Ne možemo na plus tri nikako, Kovač traži novi tajm-aut.

23:21 - Atanasijević kroz dvojni blok, dva poena dele nas od osvajanja seta!

22:21 - Tajm-aut za Srbiju posle servis greške.

21:20 - Servis greškom nam Italijani vraćaju nadu, ali nezaustavljivi Mikeleto ne da da se odlepi Srbija.

19:19 - Dvojni blok zaustavlja Atanasijevića i to je novo izjednačenje. Kako se set bliži kraju Italijani sve sigurniji.

18:16 - Atanasijević svojim osmim poenom donosi plus dva Srbiji.

Pozvao je sudija dvojicu odbojkaša i poručio da više nema pričanja preko mreže.

16:15 - Đaneli kuva i prekida seriju Jovovića na servis liniji.

14:14 - S velikom lakoćom Italijani stižu našu prednost čim pokušamo da se odlepimo, kao da nam daju fore.

12:11 Mikeleto nas bije, čak 19. poen visokog Italijana.

11:10 - Atanasijević prekida seriju, a Petrić posle dužeg vremena osvaja novi poen i vraćamo prednost. Sada Italijani nemaju rešenje za servis Atanasijevića i odmah reaguje De Đorđi tajm-autom.

9:10 - Vezuju Italijani tri poena i opet vode i opet je Đanelijev servis nerešiva enigma.

9:7 - Kovačević vraća plus dva, Srbija ne igra vrhunsku odbojku, ali borimo se, ima još nade.

8:6  - Italijani preko Lavijinog servisa stižu do izjednačenja, ali ponovo stičemo plus dva.

2:3 - Mikeleto je osvojio 17. poen i doveo Italiju u vođstvo.

DRUGI SET

22:25 - Atanasijević ne dozvoljava Italijanima da dođu do set-lopte, ali Galasi donosi u narednom poenu dve. Prvu koriste azuri odmah iz servisa i vode, čini se sasvim zasluženo sa 2:0.

21:23 - Propustili smo dve prilike u napadu za izjednačenje, umesto toga Italija na dva poena od drugog seta. Tajm-aut zove Boba Kovačević.

20:20 - Imali smo sreće, lopta je posle kontre Italijana za dva razlike završila u autu.

18:17 - Italijani zovu tajm-aut posle servisa Lisnca kojim smo stigli do izjednačenja, ali nije im vredelo, prelazimo u vođstvo!

14:16 - Dvojni blok zaustavlja Kovačevića, Italija je na plus dva.

12:12 - Izjenačenje! Petrić odlično servira.

10:12 - Mikeleto je lepo plasirao loptu preko našeg bloka, ali servis greška nas spašava i prekida neugodnu seriju Italije.

9:11 - Tajm-aut traži Boba Kovač posle serije Italijana kojom su došli do plus dva.

9:9 - Mikeleto donosi novo izjednačenje Italijanima. Rezultat se kreće slično kao u prvom setu, nadamo se da kraj neće biti isti.

8:7 - Odličan prijem naše ekipe i maestralan smeč Lisinca.

6:5 - Novo izjednačenje, ali greše Italijani na servisu.

4:2 - Italijani su izjednačili nakon što je lopta pogodila Ivovića, ali Kovačević i Lisinac vraćaju prednost.

1:0 - Prvi poen u drugom setu osvaja Srbija preko Marka Podraščanina.

PRVI SET

27:29 - Koristi Italija četvrtu set loptu i vodi sa 1:0 u ovom polufinalu.

27:27 - Pinali pogađa Lisinca i Italija ima novu set loptu. Ne koriste ni treću, nastavlja se drama...

25:26 - Luburić donosi izjednačenje, ali Mikeleto ispravlja grešku sa servisa i donosi drugu set loptu azurima.

24:25 - Sada Italijani imaju set loptu...

24:24 - Igraće se na razliku prvi set jer nam nije prošao drugi čelendž.

24:23 - Kovačević šalje smeč u aut, ali greši Pinali pa Srbija ima prvu set lopu.

23:22 - Sviran je dupli dodir našoj reprezentaciji, ali zatražili smo čelendž i ponoviće se servis. Ipak, Italijani poentiraju preko Galasija pa Kovač traži tajm-aut.

22:20 - Mikeleto šalje servis u aut, ali proveravaju to Italijani. Uzalud, pošto je linijski sudija dobro video.

20:19 - Kakav napad Atanasijevića za novo izjednačenje. Sada i fantastičan servis posle koga Podraščanin sedmim poenom vraća prednost Srbiji.

17:19 - Mikeleto i Pinali donose plus dva azurima. To je najveće vođstvo Italijana večeras.

17:17 - Srećko Lisinac osvaja poen posle dizanja Ivovića iza glave, ali odmah pravi servis grešku. to je prva servis greška naših momaka.

15:13 - Uspeli smo da vratimo prednost, ali nikako da se odlepimo na više od plus jedan ili dva.

11:11 - Dobro je što su naši momci brzo sa servis linije oterali Mikeleta koji je do sada imao 17 asova na šampionatu.

10:10 - Vraćamo prednost preko Luburića, ali Pinali ponovo poravnava...

9:9 - Ancani dovodi Italijane u vođstvo, ali seriju Italije prekida Marko Ivović.

8:8 - Uzvraćaju Italijani - sa četiri uzastopna poena stižu do izjednačenja pa je Slobodan Kovač prinuđen da traži tajm-aut.

8:4 - Odličan servis Lisinca i novi poen za Srbiju, sada je prednost četiri poena.

7:4 - Posle poena koji nam je doneo Ivović selektor Italije pozvao je tajm-aut.

6:4 - Održavamo dva poena prednosti, šesti iz servis greške Italijana.

4:2 - Srbija je odlično počela, poveli smo sa 2:0 preko Marka Podraščanina, a zatim i sa