POBEDA ORLOVA: Odbojkaši u tri seta savladali Ukrajinu

03. 09. 2021. u 22:33

Odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarilia je i drugu pobedu u grupi A prvenstva Evrope pošto je sa 3:0 (27:25, 26:24, 25:21) savladala selekciju Ukrajine.

ПОБЕДА ОРЛОВА: Одбојкаши у три сета савладали Украјину

Srbija je upisala i drugi trijumf na Evrovoleju na kojem brani šampionski trofej, nakon što je u prvoj rundi sa 3-1 nadigrala Belgiju.

Naredni meč na EP Orlovi igraju u subotu od 20.30 protiv domaćina i svetskog šampiona, Poljske.

Ukrajinci su od starta nagovestili da će biti tradicionalno neugodan protivnik.

Srbija jeste uspela da stekne prvo dva, pa potom tri i četiri poena prednosti sredinom prvog seta, ali se protivnik uspešno rezultatski vratio u meč.

Ukrajinci su sustigli deficit od 16:12, pa se u finiš seta ušlo sa dosta neizvesnosti.

Srbija je imala više koncentracije i kvaliteta u tom delu, čak spasila set loptu i potom na razliku osvojila prvi set sa 27:25.

Ukrajina je u drugom setu zaigrala za nijasnu bolje, te su sa razlogom konstantno bili u prednosti.

Vodili su Ukrajinci u par navrata sa četiri i tri poena, ali kako se drugi set približavao kraju, Srbija je hvatala priključak i došla do izjednačenja.

Izabranici Slobodana Kovačevića napravili su potpuni preokret u drugom setu i stekli prednost od 24:21.

Delovalo je da će bez problema privesti set kraju, ali su Ukrajinci uspeli da izjednače.

Ipak, ponovo na razliku, Srbija ovoga puta osvaja drugi set sa 26:24.

Naša reprezentacija odlično je ušla u treći set, rešena da što manje vremena provede na terenu protiv Ukrajine.

Brzo je Srbija stekla osetniju razliku, koja je dostizala i sedam poena. Ukrajina je uspevala da deficit smanji na tri poena, a potom i da izjednači na 20:20.

Ipak, Srbija pokazuje klasu u završnici i zasluženmo osvaja i treći set sa 25:21 i tako dolazi do pobede.

Srbija u dve utakmice u Grupi A ima isto toliko pobeda i nalazi se na prvom mestu.