KARACEV LAKO: Medvedev se mučio u prvom kolu na OI

24. 07. 2021. u 10:30

DANIL Medvedev, ruski teniser, ostvario je tešku pobedu na startu olimpijskog turnira savladavši Aleksandera Bublika u dva seta, dok je njegov zemljak Aslan Karacev daleko lakše pobedio Tomija Pola iz Amerike.

КАРАЦЕВ ЛАКО: Медведев се мучио у првом колу на ОИ

Drugi igrač sveta je u teškim vremenskim uslovima uspeo da ostvari trijumf sa 6:4, 7:6. Gledali smo težak meč, a ekstremne vrućine naterale su Rusa da posegne za ekstremnim načinima raslađivanja.

Dobro je počeo Medvedev, odmah napravio brejk, a to je bilo dovoljno, do kraja je čuvao svoj servis i set rešio u svoju korist.

Uzbudljiv je bio drugi set Bublik je poveo sa 2:0, Medvedev je uspeo da smanji zaostatak i izjednači na 3:3 pa je set otišao u taj-brejk.

U dodatnom periodu Bublik je imao i set loptu, ali je Medvedev iskoristio treću priliku da završi meč i plasirao se u drugo kolo.

Njegov naredni protivnik je Sumit Nagal koji je savladao Dmitrija Istomina.

Sa druge strane, Karacev je imao lagan posao protiv Amerikanca, rešio je meč u svoju korist za svega 76 minuta, rezultatom 6:3, 6:2. On će u narednom kolu igrati protiv Žeremija Šardija.