SJAJNI GUDURIĆ NIJE BIO DOVOLJAN: CSKA i drugi put pobedio Fenerbahče

23. 04. 2021. u 21:20

KOŠARKAŠI Fenerbahčea izgubili su i drugi meč od CSKA sa 78:67 u Moskvi. Za goste je fantastičnu utakmicu odigrao Marko Gudurić.

СЈАЈНИ ГУДУРИЋ НИЈЕ БИО ДОВОЉАН: ЦСКА и други пут победио Фенербахче

"Armejci" se posle ovog trijumfa nalaze na korak od plasmana na fajnal for. Da bi to uradili potrebo im je da u naredna tri meča ostvare još jedan trijumf.

Gudurić je briljirao u Moskvi, ali nije mogao sam i možda razloge poraza treba tražiti u tome što srpski reprezentativac nije imao pomoć saigrača u velikoj meri.

Bivši igrač Crvene zvezde i Memfisa je na parketu proveo 38 minuta i za to vreme je postigao 27 poena (što mu je ujedno bio rekord karijere), dodao je i dva skoka i tri asistencije.

Druga i četvrtina četvrtina bile su presudne za ishod ovog susreta i vođstvo CSKA u seriji sa 2-0.

Najefikansiji u pobedničkom timu bio je Danijel Heket sa 14 poena, dok je Toko Šengelija dodao 11. Na drugoj strani osim Gudurića nije bilo dvocifrenih igrača - po devet poene postigli su Nando de Kolo i Danilo Bartel.

Podsetimo na fajnal for će se plasirati ekipa koja prva stigne do tri pobede. Naredna dva meča igraju se u Istanbulu, a eventualna majstorica u Moskvi.