POKUŠEVSKI JE BLAGO OKLAHOME: Srpski košarkaš ušao u istoriju NBA lige
SRPSKI košarkaš Aleksej Pokuševski igra sjajno ove sezone u dresu Oklahome i na utakmici protiv Finiksa je ušao u istoriju NBA lige zajedno sa saigrečem Teom Maledonom.
FOTO: AP
Tanderi su ubedljivo poraženi (140:103), ali jedino pozitivno u tom neuspehu je ono što su uradili Srbin i Francuz.
Pokuševski je meč okončao sa 20 poena (7/14 iz igre, trojke 4/6), pet skokova i četiri asistencije, dok je Maledon zabeležio rekord karijere - 33 poena.
Njih dvojica su tako postali prvi tandem mlađi od 20 godina koji je u jednom meču imao pojedinačno najmanje 20 poena.
Oklahoma posle ovog poraza ima učinak 20-28, a Sansi 34-14.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Preporučujemo
ZBOG OVE SLIKE SVIM GROBARIMA JE PUNO SRCE: Kada je vidite probudiće vam emocije (VIDEO)
02. 04. 2021. u 21:47
NE MOŽE SE BEZ TRENERA NA GVARDIOLU: Siti je više nego spreman da iskoristi "haos" u redovima "plavaca"
ONO što je i u idealnim okolnostima jedno od najtežih gostovanja u Premijer ligi, za Čelsi dolazi u najgorem mogućem trenutku. Posle raskida saradnje sa Encom Mareskom, „plavci“ bez šefa stručnog štaba gostuju Mančester sitiju (18.30), koji nema pravo na novi kiks u trci za titulu.
04. 01. 2026. u 11:30
ŽIVOTNI BRODOLOM ČOVEKA KOJEM SE DIVILA JUGOSLAVIJA: Upao u finansijske probleme, ostao bez kuće
Tim rečima hrvatski "Večernji list" piše o životnom padu nekada istinskog sportskog asa SFRJ.
04. 01. 2026. u 14:03
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)