NEZADOVOLJSTVO PRED PARTIZAN: Trener Barselone otkrio šta mu najviše smeta

BARSELONA je izgubila u ACB ligi od Tenerifea (92:95) i to pred meč Evrolige protiv Partizana. Trener Katalonaca Đoan Penjaroja pokazao je veliko nezadovoljstvo zbog jedne stvari.

НЕЗАДОВОЉСТВО ПРЕД ПАРТИЗАН: Тренер Барселоне открио шта му највише смета

Foto: EPA-EFE/ALEJANDRO GARCIA

Njemu smeta to što španski velikan utakmice u najelitnijem takmičenju igra uglavnom petkom, što se odražava na rezultate u španskom prvenstvu.

- Tenerife je igralo sjajno, imali su odličnog Uertasa koji nam je naneo mnogo štete. U prvom poluvremenu smo bili solidni, dok smo u drugom dozvolili 56 poena, teško je tako pobediti. Kada je najteže, tada je bitno da pokažeš ponos. Uradili smo to i vratili se na minus tri, na kraju imali šut za produžetak. Činjenica je da smo u drugom poluvremenu igrali sa manje energije u utakmici koju smo igrali nepunih 48 sati posle prethodne u Evriligi protiv Albe. Bilo bi odlično da smo igrali u četvrtak. Od svih evroligaša u Španiji igramo najviše petkom u Evroligi, više nego dvostruko u odnosu na Real ili Baskoniju, što ima veliki uticaj na Endesu. Klub mora da poradi na tome jer nas stavlja u nepovoljan položaj - rekao je Penjaroja.

Barselona i Partizan posle 28 odigranih utakmica imaju identičan učinak 15-13, s tim što su Katalonci trijumfovali u Beogradu (79:87).

Podsetimo, utakmica u "Blaugrani" igra se u petak, 14. marta od 20.45.

Bonus video:  Nikola Jokić - od dobroćudnog debeljuce, do najboljeg i najplaćenijeg košarkaša na svetu

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

KRAJ ZA BANJALUČANE? Borac pred (ne)mogućom misijom u Sofiji