TRI MEDALJE U PEZARU: Uspeh košarkaških veterana u Italiji (FOTO)
Ekspedicija srpskih košarkaških veterana, pet različitih starosnih kategorija , vratila se iz italijanskog Pezara, sa Evropskog šampionata u organizaciji FIMBA, sa tri medalje, po jednom zlatnom, srebrnom i bronzanom.
FIMBA
Najstariji reprezentativci Srbije, u konkurenciji 65 i više godina, dominatno je osvojila zlato, selekcija 60 godina srebro i 50 godina bronzu.
- Sjajno smo se pre svega družili u prelepom Pezaru, cela košarkaška Evropa se sjatila tamo, a kvalitetnom košarkom ostvarili smo veliki uspeh i sa tri osvojene medalje vratili se u Srbiju - kaže Blaž Stojanović, nekadašnji as OKK Beograda i kapiten najstarije selekcije 65 i više godina.
Uz sjajne Maksimovića, Grozdanića, Prodanovića i ostale, najstarija selekcija Srbije, prošetala se kroz takmičenje i redom pobeđivala rivale poput Nemačke, Švajcarske, Slovenije, Italije.
Pet godina mlađa reprezentacija, do srebra je stigla trijumfima nad Češkom, Italijom 2, Estonijom i Grčkom, dok je u finalu poražena, u sjajnoj utakmici i ambijentu, od domaćina, ekipe Italija 1, a najmlađa selekcija Srbije, u konkurenciji igrača 50 i više godina, nesrećno je u polufinalu poražena od Italije, ali je u borbi za bronzu, bila uspešna i zasluženo stigla do trofeja.
Preporučujemo
SAKRAMENTO "LEŽI" NIKOLI JOKIĆU: Najbolji igrač današnjice obožava da igra protiv Kingsa
NOVO dominantno izdanje najboljeg košarkaša današnjice očekujemo na večerašnjem meču Sakramenta i Denvera koji se sastaju u "Golden 1 centru" četiri sata posle ponoći.
11. 12. 2025. u 13:30
AUSTRIJA JE ZAPANjENA: Evo šta su "delije" upravo uradile u Gracu (FOTO/VIDEO)
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč "delije" su iznenadile lokalnu javnost.
11. 12. 2025. u 17:18 >> 17:40
KRAH - IBRAHIMOVIĆ OSTAJE BEZ NOVCA: Uložio milione u novi biznis - sve propalo
ZLATAN Ibrahimović je započeo biznis koji ne ide onako kako je planirano.
11. 12. 2025. u 11:24
Komentari (0)