DA LI ĆE JOKIĆ IGRATI ZA SRBIJU? Evo šta je rekao predsednik KSS Predrag Danilović
Košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je prošle godine srebrnu medalju na Mundobasketu, čime je obezbedila direktan plasman na Olimpijske igre, koje se na leto održavaju u Parizu.
Foto: N.Paraušić
Na najvećoj sportskoj smotri učestvovaće 12 košarkaških reprezentacija, od čega je osam već poznato, a preostale četiri će u prestonicu Francuske stići kroz kvalifikacije. Za sada se zna da će, osim "orlova", u Parizu igrati i Sjedinjene Američke Države, Australija, Kanada, Francuska, Nemačka, Japan i Južni Sudan, a žreb za Olimpijski turnir biće održan uskoro.
Javnost u Srbiji već polako počinje da licitira sa imenima koja bi selektor Svetislav Pešić mogao da stavi na spisak za Igre u Parizu, a glavno pitanje je hoće li Nikola Jokić ove godine obući dres sa nacionalnim grbom.
Na to pitanje odgovorio je i Predrag Danilović, predsednik Košarkaškog saveza Srbije.
- Sačekajte da vidimo da li će biti na spisku selektora - našalio se Danilović u razgovoru za "Žurnal", pa nastavio u ozbiljnijem tonu.
- Bez šale, previše je rano govoriti o tome. Sezona je tek na polovini, sve nas raduju sjajne partije Jokića i Bogdanovića, drago mi je i što je Micić dobro startovao u Šarlotu. Ipak, nema potrebe licitirati sa imenima igrača koji će biti u sastavu. U svakom slučaju, nadam se da će Svetislav Pešić, Marina Maljković i Marko Ždero biti na slatkim mukama i da nam svima planove neće remetiti viša sila - poručio je Danilović.
Bonus video: Porodica promenila "Oče naš" zbog KK Partizan
Preporučujemo
SRBIN U CENTRU HAOSA: Nikola Jokić hteo da se bije, Denver krenuo u "kanal" (VIDEO)
15. 02. 2024. u 06:46
JOKIĆ UBEDLjIVO PRVI! Prema poslednjoj NBA anketi - centar Denvera je opet MVP
13. 02. 2024. u 17:40
POVRATAK DUŠANA VLAHOVIĆA! Povreda je prošlost, Srbin spreman da povede Juve do mesta koje vodi u Ligu šampiona!
DANAŠNjI program Serija A zatvoriće Juventus i Sasuolo koji se sastaju na "Alijanc stadionu" od 20 časova i 45 minuta. "Stara dama" se bori za mesto koje vodi u Ligu šampiona i mora osvajati bodove na svom terenu kako bi se našla među prva četiri na tabeli.
21. 03. 2026. u 07:20
CEO SVET IM SE SMEJE: Urnebesan snimak iz Hrvatske širi se planetom brže od bilo čega (VIDEO)
Hrvatska je danas u centru pažnje ljubitelja fudbala.
21. 03. 2026. u 19:44
Šta je zapravo reaktor Dimona, najstrože čuvani izraelski objekat - gde svega ima, a Izraelci sve strogo kriju? (FOTO)
U balističkom raketnom napadu na Dimonu, grad na jugu Izraela, povređeno je 47 ljudi, koji su zaposleni u bolnici. Većina povreda je uzrokovana šrapnelima, prema izraelskoj službi za hitne slučajeve Magen David Adom. Dimona se nalazi oko 13 kilometara od nuklearnog istraživačkog centra Negev.
21. 03. 2026. u 21:44 >> 22:08
Komentari (0)