Ranije objavljena vest - ALIMPIJEVIĆ SUSPENDOVAN: Srpski trener kažnjen zbog nedoličnog ponašanja
ČINI se da ratne sekire Dušana Alimpijevića i njegovog bivšeg kluba neće biti zakopane sve dok 37-godišnji stručnjak ne ode iz Turske.
Foto: Printskrin
Po prijavi Burse za nedolično ponašanje tokom meča 18. kola, srpski trener na klupi Bešiktaša kažnjen je utakmicom suspenzije i novčanim iznosom od 5.000 evra.
U ubedljivoj pobedi njegovog tima (88:59) Alimpijević je ušao u sukob sa stručnim štabom Burse, u jednom trenutku uhvatio se za međunožje pogleda uprtog ka klupi protivnika. Video-snimak tog gesta proširio se internetom poput požara, zbog čega je Bursa podnela prijavu Košarkaškom savezu Turske i tražila dve utakmice suspenzije. Usledila je žalba Bešiktaša koju je disciplinska komisija uvažila, tako da Alimpijević neće voditi ekipu samo u narednom kolu na gostovanju Merkezefendiju.
Nekadašnji trener Crvene zvezde sa uspehom je vodio Bursu od 2020. do 2023. godine. Navijači Partizana dobro pamte eliminaciju svog tima u osmini finala Evrokupa u sezoni 2021/2022, u kojoj je mali turski klub stigao do finala ovog takmičenja. Međutim, teško je podneo Alimpijevićevu odluku da pređe u Bešiktaš. Kada je prvi put sa novim timom gostovao u Bursi, navijači su ga nazivali izdajnikom i prodanom dušom, mašući američkim dolarima. Neki igrači su ga javno optuživali da im je pretio posle tog meča.
Perspektivni i ponekad suviše temperamentni srpski trener uoči početka ove sezone preuzeo je ekipu Bešiktaša. Turski sportski gigant nalazi se na trećem mestu turskog prvenstva sa 14 pobeda u 18 utakmica, ispred su samo Efes i Fenerbahče koji imaju jedan trijumf više.
Preporučujemo
NAJLEPŠI GOL SVETSKOG PRVENSTVA: Pogledajte čudo koje je zadivilo planetu (VIDEO)
04. 07. 2026. u 09:43
AGENT POTVRDIO: Nikola Jokić dobija brutalno pojačanje, stiže Lebron Džejms?
04. 07. 2026. u 09:30
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ARGENTINA JEDVA PREŽIVELA ZELENORTSKA OSTRVA! "Gaučosi" nakon produžetaka otišli u osminu finala Svetskog prvenstva! (VIDEO)
Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se u osminu finala Svetskog prvenstva, pošto je večeras u Majamiju, posle produžetaka, savladala Zelenortska ostrva rezultatom 3:2.
04. 07. 2026. u 02:46
SENEGAL SE "SAMOUBIO" NA SVETSKOM PRVENSTVU! Belgija nadoknadila dva gola zasotatka, pa u nadoknadi drugog produžetka izborila osminu finala
Fudbaleri Belgije nestvarnim preokretom pobedili su Senegal u šesnaestini finala Mundijala (3:2) i obezbedili meč protiv pobednika meča SAD - Bosna i Hercegovina.
01. 07. 2026. u 22:00
HRVATI PRIZNALI: "Zašto su nam opravdano poništili gol za 2:2"
HRVATSKA reprezentacija je ispala sa Svetskog prvenstva. Izgubili su od Portugala 2:1 u osmini finala Svetskog prvenstva i završili svoj nastup, dok će Kristijano Ronaldo i drugovi u osmini finala jurišati na komšijsku Španiju.
03. 07. 2026. u 17:09
Komentari (0)