JOKIĆ I DENVER PORAZOM POČELI PLEJ-OF: Strašni Voriorsi ubedljivi u prvoj utakmici (VIDEO)

17. 04. 2022. u 07:56

KOŠARKAŠI Denver nagetsa poraženi su u prvoj utakmici plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige, u gostima kod Golden Stejta sa 123:107. MVP lige Nikola Jokić pružio je solidnu partiju, uz nešto slabiji procenat šuta od uobičajenog.

ЈОКИЋ И ДЕНВЕР ПОРАЗОМ ПОЧЕЛИ ПЛЕЈ-ОФ: Страшни Вориорси убедљиви у првој утакмици (ВИДЕО)

Domaćin je pobedu obezbedio pred poslednju četvrtinu, u koju je ušao sa 20 poena prednosti, a Jokić je za 35 minuta na terenu postigao 25 koševa, sa procentom šuta 12 od 25, zabeležio je 10 skokova i šest asistencija.

Vil Barton je postigao 24 poena, a dvocifreni kod Denvera su još bili samo Bizi Bouns Hajlend i Monte Moris sa po 10 poena.

U ekipi Golden Stejta najefikasniji je bio Džordan Pul sa 30 poena, dok je Klej Tompson dodao 19. Stef Kari je posle skoro dva meseca pauze zbog povrede imao 16 poena.

Srpski reprezentativac Nemanja Bjelica igrao je 15 minuta i postigao osam poena, imao tri skoka i jednu asistenciju.

Sledeći meč, takođe u San Francisku, na programu je u noći između ponedeljka i utorka.

U utakmici plej ofa u Istočnoj konferenciji, Filadelfija je povela sa 1:0 protiv Toronta, nakon ubedljive pobede 131:111.