ŠAMPION EVROPE U AGONIJI: I Olimpija Milano pobedila Efes, klub iz Istanbula upisao novi poraz

15. 10. 2021. u 22:25

NE ide, pa ne ide Efesu na startu sezone u Evroligi. Tim Ergina Atamana upisao je i četvrti poraz. Ovoga puta Olimpija Milano je u "Madiolanum Forumu" pobedila šampiona Evrope sa 75:71.

ШАМПИОН ЕВРОПЕ У АГОНИЈИ: И Олимпија Милано победила Ефес, клуб из Истанбула уписао нови пораз

Četiri meča - četiri poraza. To je bilans Vasilija Micića i drugova do sada u elitnom takmičenju. Jedina sreća je što je početak sezone, pa vremena za ispravke još uvek ima. Ipak, ako se Efes što pre ne probudi upitna može biti i borba za plej-of Evrolige.

Dobru prvu četvrtinu odigrali su gosti, ali ih je loša igra u drugoj koštala gubitka prvog poluvremena - 42:36.

Nastavili su "manekeni" da dominiraju i u trećeme periodu. Ipak, Efes je odbio da se preda i uspeo je da uvede utakmicu u neizvesnu završnicu. Tu se bolje snašao tim Etorea Mesine i došao je do novog trijumfa.

Kod pobednika se najviše istakao Malkom Dilejni sa 15 poena, pratio ga je Devon Hol koji je postigao 13. Na drugoj strani Vasilije Micić je ponovo bio najbolji, završio je utakmicu sa 17 poena, dok je Adrijan Moerman dodao 13.

Olimpija Milano sada ima učinak 4-0, a klub iz Istanbula 0-4.

BONUS VIDEO: Oproštaj Novice Veličkovića pred punom Arenom