HRVATI U ŠOKU, OVO NISU OČEKIVALI: Hrvatska preživela dramu protiv Maroka na Mundijalu

23. 11. 2022. u 12:55 >> 12:56

FUDBALERI Hrvatske igrali su u grupi F na stadion "Al Bait" protiv Maroka. Iako je Hrvatska bila veliki favorit, meč je završen rezultatom 0:0, a više od mirnih mreža brine što izabranici Zlatka Dalića nisu imali pravu šansu na meču kojom bi ugrozili rivala.

ХРВАТИ У ШОКУ, ОВО НИСУ ОЧЕКИВАЛИ: Хрватска преживела драму против Марока на Мундијалу

Tanjug/AP

Igralo se u prvih 15 minuta prevashodno između dva šesnaesterca, Marokanci su pokušavali da probiju po bokovima, ponajviše preko Hakima Zijeha i i Ašrafa Hakimija, a Hrvati su dobro branili gol Dominika Livakovića.

Prvu dobru priliku imao je Ivan Perišić u 17. minutu. Šutirao je sa velike udaljenosti, tik preko gola Jasima Bonua.

Najveću priliku u prvom poluvremenu imala je Hrvatska u 45. minutu. Luka Modrić je proigrao Nikolu Vlašića, a Bonu je bio vrhunski postavljen.

Fenomenalan šut u 65. minutu. Hakimi je izveo prekršaj, a Dominik Livaković je to ipak rešio bez većih problema.

Tanjug/AP

Pet minuta kasnije na drugoj strani šansa. Prekid je izveo Luka Modrić, ubacio je odličnu loptu, a Jufes el Nesiri umalo je savladao svog golmana.

Zvižducima su navijači ispratili igrače koji danas nisu na terenu prikazali mnogo.

HRVATSKA - MAROKO (drugo poluvreme) 0:0 (0:0)

90' Šest minuta produžen je meč.

86' Previše se od Modrića danas očekivalo, ponovo je napravio fudbaler Reala grešku.

83' Nije nas vicešampion sveta navikao na ovakve partije na Mundijalu, dosta bezidejno deluje igra izabranika Zlatka Dalića danas.

77' Sada probleme da prenesu loptu na polovinu rivala imaju Hrvati, kruže "kockasti", pokušavaju da nađu prostor kako bi ugrozili Marokance, za sada ga ne pronalaze.

70' Prekid je izveo Luka Modrić, ubacio je odličnu loptu, a Jufes El-Nesiri umalo je savladao svog golmana.

65' Hakimi je raspalio po lopti iz prekida, pravo u Livakovića koji je na stranu boksovao.

57' Luka Modrić dobio je zvižduke navijača nakon jako nepreciznog dodavanja.

52' Buval je pokušao da pripreti Hrvatima, neprecizan je bio.

45' Fenomenalno je bio postavljen Bonu. Najbolju šansu imala je Hrvatska, Modrić je odlično dodao do saigrača koji je šutirao, ali je golman Marokanaca odlično bio postavljen.

41' Povredio se Vlašić, pokazuje Lovren ka klupi da neće moći da nastavi njegov saigrač, a ipak, nakon što mu je ukazana pomoć vratio se Vlašić na teren

36' Iako igra reprezentacija danas nije na sadržajnom i uzbudljivom nivou, to nije obeshrabrilo navijače koji na neverovatan način bodre svoje selekcije, treba istaći da Marokanci kao da su domaći, veći deo stadiona "Al-bait" popunjen je njihovim navijačima, te kao da igraju na domaćem terenu.

28' Vrše visoki presing Marokanci, Hrvati imaju dosta problema sa organizacijom igre., Uspeli su preko Kovačića da ubace loptu u šesnaesterac, ali ništa više od toga.

20' - Dobru priliku iz prekida imao je Maroko, Ziješ je pogodio pravo u zid sa 20 metara

17' Au! Velika šansa pravo niotkuda, Perišić je odlučio da oproba udarac sa preko 30 metara, tek preko prečke Jasima Bonua prešla je lopta.

Tanjug/AP

13' Otvoren meč za sada, pokušava u nekoliko navrata preko Hakimija i Ziješa da napadne Maroko, dobro se brane Hrvati.

5' Lep skraćeni korner Hrvata, međutim ne tako lepa završnica.

4' Miran tok meča za sada, pokušavaju Hrvati po bokovima, za sada odlična odbrana Maroka.

1' utakmica je počela.

10.57 - Crvene se tribine "Al bait" stadiona, fenomenalna atmosfera, a Maroko ima veliki broj navijača.

Tu su i hrvatski navijači, ali u manjem broju, te deluje kao da je Maroko domaćin.