ITALIJA DONELA JASNE PROPISE: Oni koji uđu u Superligu biće izbačeni u Seriju B
TRI italijanska fudbalska velikana - Juventus, Milan i Inter bili su među 12 klubova koji su odlučili da se pridruže Superligi Evrope, novoosnovanom takmičenju, koje se ugasilo posle svega 48 sati.
Foto: AP
Fudbalski savez Italije rešio je da spreči svaki mogući scenario u kome bi neki od klubova iz te zemlje učestvovao u Superligi ili nekom sličnom takmičenju, tako što je uveo određene propise.
Prema novim propisima svaki klub koji prihvati učešće u takmičenjima koje ne priznaju FIFA, UEFA, kao ni nacionalni fudbalski savez, biće automatski izbačen iz Serije A.
To znači, da bi torinska "stara dama", te milanski klubovi bili članovi druge lige ukoliko bi se kojim slučajem našli takvim takmičenjima.
Jedan od zagovornika i glavnih ljudi za osnivanje Superlige bio je predsednik Juventusa Andre Anjeli. On bi trebalo da bude smenjen sa te pozicije, pošto je za 27. maj zakazana sednica.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
TVRDO NA "ALFONSO MORUBEU": Katastrofalna napadačka forma žute podmornice ne obećava veliki broj pogodaka
FUDBALERI Seute ugostiće Kadiz u duelu koji dolazi u osetljivom trenutku za oba tima (14.00). Završnica sezone u Segundi donosi sve veći pritisak, jer svaki bod može da napravi značajnu razliku na tabeli.
28. 03. 2026. u 07:30
CEO SVET SE SMEJE HRVATIMA: Evo šta su sad uradili u Zagrebu - i time se još i hvale (FOTO)
Najnovije vesti iz Hrvatske tiču se - prošlosti. Neko će reći izmišljene, neko "pa i ne baš", ali svakako, privukle su veliku pažnju.
28. 03. 2026. u 19:38
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (0)