STANKOVIĆ PRED MAČVU: Nastojaćemo da što pre "slomimo" protivnika, zadovoljan sam formom igrača
FUDBALERI Crvene zvezde u četvrtak od 19.10 dočekaće Mačvu u odloženoj utakmici 22. kola Superlige Srbije. Očekivanja od ovog meča izneo je trener crveno-belih Dejan Stanković.
FK Crvena zvezda
On je istakao da se ekipa ozbiljno sprema za duel sa Šapčanima i da želi da ekipa što pre "slomi" otpor rivala.
- Ozbiljno spremamo utakmicu protiv Mačve, znamo šta nam je cilj i kako želimo da igramo. To je zaostali meč kom ćemo prići maksimalno kao i svakom do sada. Od prvog minuta ćemo nastojati da "slomimo" protivnika i što pre to učinimo biće nam lakše. Nema razloga da odmaram igrače, oni su spremni i predah će doći posle 20. marta kada završavamo ciklus od 11 utakmica u 40 dana. To je zaista paklen ritam. Momci dobro rade, treniraju, koncentrišu se, daju maksimum i sutra će izaći najbolji sastav u datom trenutku - rekao je Stanković.
Osvrnuo se šef stručnog štaba crveno-belih i na prethodnu utakmicu protiv Čukaričkog, koju je šampion Srbije dobio sa 2:0.
- Od prvog momenta smo kontrolisali utakmicu i to je praktično drugi najveći posed koji smo imali do sada - 72 odsto, i to protiv trećeplasiranog na tabeli. Neki misle da utakmice trebaju da se dobiju pet ili 6:0 da bi to bilo dobro, ali i minimalni rezultat nosi tri boda, takođe. Utakmica protiv Čukaričkog je bila veoma dobra, ali falio nam je bolji završni pas.
Stanković je detaljnije pričao o formi igrača.
- Zadovoljan sam, može bolje, ali kada se igra puno, nekada učinak koji svi očekujemo nije na tom nivou. Bitno mi je da ekipa zna kako funkcionišemo i ako neko te srede ili subote - "nije u danu", tu je grupa koja može da ga podigne i stane iza njega. Oni će to vratiti prvom prilikom. Nemamo mi problem tog tipa, ne može svako da bude maksimalno u formi, ali zadovoljan sam kako to izgleda, s obzirom na broj utakmica i rezultate.
Strateg crveno-belih ističe da je zadovoljan kako napreduje mladi Ričard Odada koji je nedavno debitovao za prvi tim.
- Vidim ga kao veznog fudbalera, a ne kao štopera. On je dobar profil za Zvezdu, ali mora da radi na sebi i iskoristi to što trenira sa prvotimcima, jer je ovo nivo više u odnosu na ono gde je bio prošle godine. Mora da se adaptira na naš rad, napor i brzinu, ali je igrač za nas. Ako bude prilike, dobiće minute - zaključio je Stanković.
Podsetimo, Crvena zvezda je u prvom meču u Šapcu slavila sa 3:0.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Preporučujemo
EMOTIVNO VEČE NA "OLIMPIKU": Legendarni kapiten se vraća kući, navijačima Rome će biti čudno da ne bodre svog voljenog sina
POSLEDNjI meč 17. kola Serije A donosi emotivan duel na Olimpiku, gde Roma dočekuje Đenovu. U centru pažnje je povratak Danijelea De Rosija u Rim, ovoga puta kao rivala, dok domaćin traži pobedu kojom bi održao korak za timovima iz vrha tabele.
29. 12. 2025. u 09:00
MILIONI AMERA SU U ŠOKU: Nikola Jokić ih je zapanjio kao niko nikada! (VIDEO)
NBA liga nema nikog sličnog niti išta slično onome što Nikola Jokić izvodi, a sada postoji i jedan neočekivani "dokaz".
29. 12. 2025. u 21:00
ZELENSKI: Spreman sam na susret sa Putinom - postoji jedan uslov
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da je spreman da se sastane sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u bilo kom formatu, ali da je za to potrebno da se ''reči i dela'' ruskog lidera podudaraju.
29. 12. 2025. u 13:08
Komentari (0)