ZVEZDI SEDAM MINUTA DOVOLJNO ZA POBEDU: Hrabri Spartak poklekao u završnici (VIDEO)

A. Ilić

21. 02. 2021. u 17:01 >> 19:09

SLAVILA je Crvena zvezda u derbiju 23. kola protiv Spartaka u Subotici 2:1 iako je na poluvremenu gubila 1:0.

ЗВЕЗДИ СЕДАМ МИНУТА ДОВОЉНО ЗА ПОБЕДУ: Храбри Спартак поклекао у завршници (ВИДЕО)

Fudbaleri Spartaka odigrali su hrabru i otvorenu utakmicu protiv Crvene zvezde. Do same završnice meča imali su i vođstvo.

Spartak je poveo nakon 36. minuta igre, strelac gola bio je Furtula. U nastavku je Crvena zvezda krenula da napada. Posebno u drugom poluvremenu, kada su gosti napravili opsadu gola domaćina.

Uspeli su organizovano da se brane "Golubovi". Gajić je pogodio stativu, Ben prečku, a tek u 80. minutu, na asistenciju iz kornera sa leve strane Sanogo, Ivanić trese mrežu za poravnanje rezultata. Posle šest minuta Ben postavlja konačnih 1:2.

SPARTAK – CRVENA ZVEZDA 1:2  (1:0)

(Furtula 36' - Ivanić 80', Sanogo 86)

Sudija: Lazar Lukić.

SPARTAK ŽDREPČEVA KRV: Dujmović – Dunđerski, Ivančević, Tekijaški, Milošević – Marčić (Đurasović od 90.), Šimura – Savković, Tufegdžić, Srećković (Vidaković od 69.)– Furtula (Jovanović od 69.).

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gajić, Pankov, Milunović, Rodić (Sanogo od 60.)  – Petrović (Gavrić od 60.) , Nikolić, Ivanić, Falko (Ben od 27.) – Falčineli, Pavkov (Srnić od 60.) .

KRAJ MEČA

90. MINUT - Šeimura šutira kraj gola. Produžio je Lukić meč četiri minuta.

86. MINUT - GOL CRVENA ZVEZDA! - Sanogo je postigao gol za preokret. Zvezda ponovo savladava Dujmovića za preokret.

83. MINUT - BEN POGAĐA PREČKU! - Imala je Zvezda višak, nisu se dobro organizovali igrači crveno-belih, lopta nekako dolazi do Bena, raspalio je - prečka!

Ben je izveo korner, zaboravljen je na petercu bio Mirko Ivanić. Poklekla je odbrana Zvezde

74. MINUT - Ređaju se šanse za Zvezdu, jedna od ozbiljnijih bila je delo Gavrića, sa peterca je šutirao kraj gola.

71. MINUT - Ben šutira preko gola sa dvadesetak metara iz slobodnog udarca.

68. MINUT - Ivanić pronalazi Bena, bio je sam u srcu šesnaesterca, šutira preko gola.

65. MINUT - VELIKA PRILIKA ZA ZVEZDU. Gajić nakon reakcije odbrane pogađa Stativu, izbacuje Dunđerski, potom Srnić šutira, a Dunđerski sklanja sa gol linije.

63. MINUT - Dobra prilika za Zvezdu, Milunović tuče, brani golman Spartaka. U narednom napadu Tufegdžić ima jedan na jedan sa Sanogom, pada u šesnaestercu, a Lukić poručuje da se igra nastavi.

57. MINUT. Mirko Ivanić je imao dobru priliku, šutirao je, lopta kraj gola.

56. MINUT - Ponovo je Spartak imao kontru, Tufegdžić dodaje do Furtule ponovo ofsajd.

55. MINUT - Ben je pokušao nakon prekida da ubaci loptu, ali je dobro reagovao golman domaćina.

53. MINUT - Žuti karton za Milana Pavkova. Vrlo je neoprezan bio u duelu sa Tekijaškim.

52. MINUT - Spartak je imao izglednu šansu, Furtula se našao u ofsajdu na dodavanju  Šimura.

48. MINUT - Jakim vatrometom pokušavaju zvezdaši izvan bedema stadiona da pošalju poruku i motivišu svoje mezimce koji pokušavaju da napadnu, ali odlično se za sada brani domaćin.

46. MINUT - Zvezda pokušava da probije bedem Spartaka, odlično deluju domaći u obrani na samom startu poluvremena.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. MINUT - Dva minuta produžen je meč. Organizovano se brani Spartak, ali je lopta više u nogama gostujućih igrača

44. MINUT - Falčineli je još jednom imao priliku ponovo je kao pobednik izašao golman domaćina.

43. MINUT - Nakon kornera lopta pada pod noge Falčineliju odlično brani Dujmović.

38. MINUT - Dujmović ponovo siguran nakon pokušaja Dijega Falčinelija.

35. MINUT - GOL SPARTAK! Šimura šalje do Srećkovića, ovaj prosleđuje mladom Nikoli Furtuli koji bez mnogo problema savladava Milana Borjana.

27. MINUT - Sa terena izlazi Felipe Falko, umesto njega ulazi Ben. Pomalo iznenađujuća odluka trenera Zvezde. Videćemo nakon meča da li se radi o povredi ili merama predostrožnosti.

22. MINUT - Rodić je odličnom loptom pronašao Falka. Italijan je primio loptu na grudi i dobro šutirao, golman Spartaka odlično reaguje.

17. MINUT - Sa druge strane šutira Falko, a Dujmović reaguje sigurno.

16. MINUT - Srećković je imao jedan na jedan sa Gajićem. Šutirao je, lopta završava u Borjanovim rukama.

14. MINUT -Proigrao je Mirko Ivanić Dijega Falčinelija koji je sa ivice šesnaesterca šutirao - tik iznad gola

9. MINUT - Ovoga puta Šimura dobija žuti karton zbog rušenja Falčinelija.

7. MINUT - Pokušao je iz daljine Njegoš Petrović, mladi Dujmović odlično reaguje.

1. MINUT - Utakmica je počela. Već u prvom minutu fudbaler Spartaka Marčić dobio je žuti karton zbog oštrog starta nad Dijegom Falčinelijem.

Veljko Nikolić je na teren izašao u dresu Strahinje Erakovića kako bi pružio podršku saigraču koji je u Nišu zadobio povredu.