PEREIRI DOVOLJNO 23 SEKUNDE: Najbrži gol ove sezone u Seriji A

20. 01. 2021. u 17:47

UDINEZE i Atalanta podelili su bodove u zaostalom meču desetog kola Serije A (1:1).

ПЕРЕИРИ ДОВОЉНО 23 СЕКУНДЕ: Најбржи гол ове сезоне у Серији А

EPA/EFE

Udineze je poveo golom argentinskog veziste Roberta Pereire, koji je uleteo u kazneni prostor i prevario golmana Atalante posle samo 23 sekunde igre.

Bio je to drugi najbrži gol Udinezea u istoriji Serije A posle Di Nataleovog gola Đenovi iz 2014. godine, koji je bio brži za jedan sekund.

Gosti su izjednačili u 44. minutu posle jš jednog solo prodora, ovog puta Luis Muriel je odlično prošao i snažnim i preciznim udarcem smestio loptu ispod prečke.

Drugi deo igre doneo je nekoliko prilika pred oba gola, ali nije bilo promene rezultata. Najveću šansu propustila je Atalanta. Romero je odlično prihvatio loptu u kaznenom prostoru ali je njegov udarac završio kraj stative.

S druge strane Zegelar je 87. minutu postigao pogodak, ali je gol poništen zbog faula pa su bodovi podeljeni.

Nakon ovog meča Atalanta je na šestom mestu Serije A sa 33 bodova, koliko ima i petoplasirani Juventus. Udineze je sakupio 17 i zauzima 15. poziciju.