STRAŠNI LIVERPUL: Katastrofa Milivojevićevog Palasa

19. 12. 2020. u 15:23

ŠAMPION Engleske Liverpul deklasirao je ekipu Kristal palasa kao gost na Selhrst parku sa neverovatnih 7:0.

СТРАШНИ ЛИВЕРПУЛ: Катастрофа Миливојевићевог Паласа

EPA-EFE/Justin Setterfield

Iako su obe ekipe ušle u meč raspoloženo i stvarale šanse, Liverpul je svoje fantastično koristio.

Već u trećem minutu Japanac Minamino iskoristio je minute koje je dobio od Jirgena Klopa i zatresao mrežu rivala.

U 35. minutu, Mane se odlično snašao nakon što se lopta nekoliko puta odbila ispred šesnaesterca domaćina.

U poslednjem minutu prvog poluvremena, Liverpul postiže i treći gol i rešava sve dileme oko pitanja pobednika. Firmino je bio strelac, na asistenciju Robertsona.

Zanimljivo je da je kod sva tri gola Liverpula u prvom delu meča, asistent gola, bio i sam strelac u narednom.

U drugom delu meča igralo se u znatno slabijem ritmu, ali daleko od toga da šanse nisu viđene, kao i golovi.

Četvrti gol za "crvene" postigao je njihov kapiten Henderson u 52. minutu, da bi svoj drugi gol na susretu postigao Firmino u 68. minutu.

Do kraja meča viđena su još dva gola u mreži Kristal Palasa, a oba je postigao Salah, prvi u 81, drugi u 85. minutu.

Liverpul sada ima šest bodova više od najbližeg pratioca Totenhema, doduše uz meč više.