METALAC "TVRD ORAH": Crvena zvezda "minimalcem" zatvorila jesen u Superligi!

A. Ilić

16. 12. 2020. u 15:40 >> 17:54

FUDBALERI Crvene zvezde savladali su ekipu Metalca u Gornjem Milanovcu minimalnim rezultatom 1:0.

МЕТАЛАЦ ТВРД ОРАХ: Црвена звезда минималцем затворила јесен у Суперлиги!

Crveno-beli su do gola došli u 36. minutu kada je Ben odlično pronašao Milunovića iz kornera.

Oba tima igrala su otvoreno. Metalac je svim silama pokušao da napadne protivnika i da sačuva svoj teren, ali uprkos brojnim naletima nisu uspeli do poluvremena.

Ekipa Žarka Lazetića nije prestala da napada ni u drugom poluvremenu, imali su svojih šansi, ali je Zvezda na kraju zatvorila 2020. godinu u domaćem prvenstvu trijumfom na terenu na kome Metalac ove sezone nema nijedan poraz.

METALAC - CRVENA ZVEZDA 0:1
(Milunović 36')

Stadion Metalca

Sudija: Lazar Lukić

METALAC: Puletić - Milićević, Rogač (od 87. Arambašić), Vasiljević - Antonijević, Vlalukin (od 82. Grbović), Zoćević, Jokić (od 60. Milisavljević), Popović (od 82. Maksimović) - Prestiž, Katanić (od 60. Kokir)

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gajić, Pankov, Milunović, Rodić (od 72. Degenek) - Nikolić (od 60. Sanogo), Petrović - Ben (od 82. Boaći), Ivanić, Vukanović (od 72. Gobeljić) - Falčineli.

Dešavanja sa meča pratite na našem sajtu.

KRAJ MEČA Metalac - Crvena zvezda  0:1

93. MINUT - GRBOVIĆ dobija žuti karton, Metalac će naredni minut igrati sa igračem manje.

92. MINUT - Gobeljić je promašio nepromašivo.

87. MINUT - Njegoš Petrović je pokušao sa distance nezgodnim udarcem uz stativu, ali je Puletić odlično skinuo njegov udarac.

75. MINUT - Velika prilika za goste! Gajić je spustio na drugu stativu. Milićević je umalo poslao  loptu u svoju mrežu.

71. MINUT - Izašao je Prestiž ispred Milunovića, a stameni defanzivac Zvezde izašao je kao pobednik.

67. MINUT - Dobar napad Metalca, Kokir je pokušao da ubaci loptu sa levog boka, ali je njegov centaršut ipak završio u gol-autu. Sada je umalo i Prestiž uradio nešto više. Sve je opasniji Metalac. Tražio je malopre Stanković da ekipa krene življe ka drugom golu, očigledno svestan da bi domaćin mogao ozbiljnije da pripreti.

60. MINUT - Malo je nedostajalo da se Ben upiše u strelce. Ipak, sreća je pogledala domaćina.

56. MINUT - Snažan udarac Rodića, koji je ostao sam iskosa sa leve strane, ali je ipak neprecizno šutirao. Na travi je ostao Veljko Nikolić, umesto njega će na teren Seku Sanogo.

49. MINUT - Milan Roadić dobija žuti karton zbog oštrog i neopreznog starta.

46. MINUT - Počelo je drugo poluvreme, oštra igra oba tima na samom početku.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Metalac - Crvena zvezda 0:1

42. MINUT - Metalac je zapretio posle kornera. Popović se iskrao i šutirao sa prve stative. Odbranio je i ovo Milan Borjan .

37. MINUT - Ne staje Zvezda, Falčineli je ponovo napao, Puletić je glavom uspeo da odbrani udarac. Nakon čega je završio na travi.

36. MINUT - Nova šansa iz kornera! Ben ga je izveo, odlično iz skoka reaguje Milunović 1:0.

35. MINUT - Milunović je tukao nakon kornera, lopta visoko preko gola.

33. MINUT - Pripretio je Antonijević. Šutirao je iz daljine, precizno u donji desni ugao, morao je Borjan da se pomuči, ali je odbranio svoj gol.

29. MINUT - Centaršut na Falćinelija, Italijanu je malo nedostajalo da stigne do lopte.

27. MINUT - Usledio je pritisak gostiju, napada Zvezda, ali nedostaje završnica.

25. MINUT - U problemima je bio Puletić. Morao je još jednim istrčavanjem da rešava situaciju, malo je falilo da igra rukom van 16 metara.

22. MINUT - Imao je domaćin šansu da uradi nešto više iz prekida. Lako je Rodić otklonio opasnost. Mogu da budu nezgodni igrači Metalca kada krenu u presing na poslednju liniju.

4. MINUT - Dijego Falćineli je oprobao udarac, nije namučio Puletića.

12. MINUT - Vlavlukin je povukao kontru, šutirao je sa dvadesetak metara, siguran Borjan.

5. MINUT - Zvezda više kontroliše igru. Početak meča protiče na polovini domaćina. Za sada bez konkretnijih prilika.