BUNDESLIGA: Potop Dortmunda, Lajpcig lider do večeras

12. 12. 2020. u 17:29

TEŽAK poraz doživela je Borusija Dortmund od Štutgarta na svom terenu - 1:5.

БУНДЕСЛИГА: Потоп Дортмунда, Лајпциг лидер до вечерас

EPA-EFE/FOCKE STRANGMANN

Prvo poluvreme nije nagoveštavalo ovakav krajnji ishod jer je bilo 1:1, ali potop milionera usledio je u drugih 45 minuta.

Gosti postižu čak četiri gola u drugom poluvremenu. Prvo Vamangituka postiže gol za novo vođstvo u 52. minutu na asistenciju Mangale, da bi Forster u 60. minutu uvećao prednost na 3:1.

Za visokih 4:1, postarao se Kulibali samo tri minuta nakon prethodnog gola i bilo je kristalno jasno da Dortmundu nema povratka.Šokirali su sve svoje navijače i ubedljivo izgubili na svom terenu.

Upisao se Rejna i drugi put u strelce, ali je njegov gol poništio VAR u 87. minutu, a pet minuta kasnije Gonsales postavlja konačan rezultat kojim je Štutgart ponizio Dortmund – 5:1.

Bio je prvi put da Dortmund primi pet golova na signal iduna parku još od 2009. godine.

Lajpcig je golovima Olma i Sabicera savladao Verder i bar na kratko izbio na čelo Bundeslige.

Bundesliga, 11. kolo:

Subota:

Borusija – Štutgart 1:5 (Rejna 39 – Vamangituka 26p, 52, Foster 60, Kulibali 63, Gonsales 90+2)
Lajpcig – Verder 2:0 (Sabicer 26p, Olmo 41)
Menhengladbah – Herta 1:1 (Embolo 70 – Genduzi 47)
Majnc – Keln 0:1 (Rebečaj 56)
Frajburg – Arminija 2:0 (Grifo 79p, Jeong 90+2)