MESIJEV 71. GOL: Argentinci pobeđuju i kada ne briljiraju

V. N.

09. 10. 2020. u 18:54

U NOĆI između četvrtka i petka počele su južnoameričke kvalifikacije za SP 2022 u Kataru, a favoriti Argentina i Urguvaj do pobeda su došli uz pomoć udaraca sa bele tačke, dok su Paragvaj i Peru podelili bodove (2:2).

МЕСИЈЕВ 71. ГОЛ: Аргентинци побеђују и када не бриљирају

Foto AP

Argentinci nisu bili naročito ubeljivi protiv reprezentacije Ekvadora, a jedini strelac na meču bio je Lionel Mesi sa penala (1:0) u 13. minutu. Bio mu je to 71. pogodak u 139. nastupu za "gaučose".

Urugvajci su poveli protiv Čilea iz kaznenog udarca preko Luisa Suareza u 39. minutu. To nije bilo dovoljno, jer Aleksis Sančez je u 54. poravnao na 1:1, a konačan rezultat postavio je Maksimilijano Gomez u trećem minutu nadoknade (2:1).

Na utakmici Paragvaja i Perua, koja je završena bez pobednika, viđena su četiri gola, sa samo dva strelca jer su Anhel Romero i Andre Kariljo po dva puta tresli mrežu.