LIGA EVROPE: Hrvati sa dva tima u grupnoj fazi, Totenhem ponizio Makabi, Leh osvetio Partizan

01. 10. 2020. u 22:48 >> 00:05

VELIKO iznenađenje priredila je Rijeka. Hrvati će ove sezone imati dva predstavnika u grupnoj fazi Lige Evrope. Leh je savladao Partizanovog dželata.

ЛИГА ЕВРОПЕ: Хрвати са два тима у групној фази, Тотенхем понизио Макаби, Лех осветио Партизан

Fudbaleri Rijeke na neverovatan način savladali su Kopenhagen. Hrvatski tim iznenadio je Dance, prošlogodišnjeg učesnika četvrtfinala Lige Evrope. Do pobede su došli auto-golom Petera Ankersena.

Nadali su se navijači Sarajeva da bi klub iz BiH mogao do podviga, ali nije bilo snage da se izbaci škotski gigant. Slavio je Seltik rezultatom 1:0, jedini gol na meču postigao je Edoard u 70. minutu duela.

Ludogorec je opravdao ulogu favorita u Brestu pobedivši Dinamo sa 2:0. Oba gola postignuta su u drugom poluvremenu. Manu je doneo vođstvo gostima u 73. minutu, šest minuta kasnije našao se u ulozi asistenta, gol je postigao Higinio.

Standard iz Liježa je posle preokreta pobedio Fehervar (3:1), a jedini gol za mađarski tim postigao je Nemanja Nikolić.

Belgijski Šarloa ponovo je bio domaćin. Uspeli su fudbaleri Leha da naprave podvig iako su u završnici igrali bez Satka koji je dobio dva žuta. Za poljskog predstavnika nastupao je Đorđe Crnomarković koji je odigrao celu utakmicu.

Leh je u prvom poluvremenu uspeo da postigne oba gola, a u drugom je nekako uspeo da održi prednost i na kraju slavi 2:1.Do prednosti su došli u 34. minutu preko Ramiresa, a u 41. Pučač je duplirao prednost gostiju.

Šarlroa je odgovorio u nastavku meča preko Fala koji je u 56. minutu realizovao penal. Prethodno je Rezai, tačnije pet minuta ranije, promašio penal.

Fudbaleri Dinama pobedili su na svom stadionu Floru iz Estonije 3:1.

Ekipa iz Zagreba nije briljirala, pogotovo ne u drugom poluvremenu u kojem su Estonci bili znatno bolji.

Dinamo je do gola prednosti došao u 11. minutu preko Gavranovića, a Ademi je u 26. pogodio za 2:0. Taj rezultat na snazi bio je do 65. minuta kada je Sinjavskij smanjio na 2:1.

Šampion Hrvatske strepeo je do 87. minuta kada je Ademi pogodio za konačnih 3:1.

Totenhem je ubedljivo slavio protiv Makabi Haife. "Pevci" su ubedljivo slavili 7:2. Kejn je domaćima doneo vođstvo već u drugom minutu. Izjednačili su gosti 15 minuta kasnije, a strelac je bio Čeri. Lukas je u 21. minutu ponovo doneo vođstvo timu iz Londona. Lo Selso se upisuje u strelce u 37. minutu, a potom i tri minuta kasnije.

Rukavitsja postiže drugi gol za Makabi u 51. minutu, četiri minuta nakon toga Hari Kejn postiže drugi, a u 74. minutu i treći gol na meču. Dele Ali je sa Bele tačke postavio konačnih 7:2.

Kluž – KuPS 3:1 (2:0)

Ararat – Crvena zvezda 1:3 (0:1)
Šarlroa – Leh 1:2 (0:2)
Dinamo Zagreb – Flora 3:1 (2:0)
Liberec – APOEL 1:0 (0:0)
Malme – Granada 1:3 (1:1)
Rozenborg – PSV 0:2 (0:1)
H. Ber Ševa – Plzenj 1:0 (1:0)