"NEMOJTE RADITI ISTO ŠTO I JA": Golman Barselone poručio da ne slede njegov primer (FOTO)
Golman Barselone Vojčeh Ščesni rekao je da je izgubio borbu sa pušenjem i poručio drugima da ne slede njegov primer.
Foto: Profimedia
Ščesni (35) je postao miljenik navijača Barse otkako se u oktobru vratio iz penzije i priključio klubu nakon povrede Mark-Andrea ter Štegena.
Na 25 nastupa doživeo je samo jedan poraz – u gostima kod dortmundske Borusije u Ligi šampiona.
"Najradije bih ćutao"
- Ja sam samo golman. Moram uhvatiti loptu i ispucati je. Mnogo je, mnogo lakše držati se svojih prethodnih intervjua ako si iskren, ako ne lažeš i ako si otvoren. Postoje stvari o kojima radije ne bih govorio. O ovoj temi bih najradije ćutao - rekao je Ščesni, kako piše "ESPN".
Još je i dodao.
- Ali ako me neko pita – da, pušim. Ali radije ne bih da me to pitaju jer ne želim biti loš primer - rekao je Ščesni.
Otkako je zauzeo mesto u ekipi, Ščesni je odigrao 13 utakmica bez primljenog gola i pomogao timu Hansa Flika da ostane u igri za sva tri trofeja uoči završnice sezone.
Barselona vodi u La Ligi sa četiri boda prednosti ispred Real Madrida, a pred njima je i El Klasiko u finalu Kupa kralja u Sevilji ove subote.
"Nemojte me slediti"
Iako o toj temi otvoreno govori, Ščesni naglašava da je reč o lošoj navici koju ne treba oponašati.
- Postoje aspekti igre u kojima verujem da mogu biti savršen primer mladim ljudima ili, zapravo, svojim saigračima. Nemojte me slediti i nemojte to raditi. Kad je reč o pušenju – izgubio sam tu borbu. Kao vrlo mlad stvorio sam naviku koja mi šteti i toga sam svestan - rekao je Ščesni.
Sčesni je pre Barselone igrao sedam godina za Juventus, a prethodno je osam godina bio član londonskog Arsenala, koji ga je u međuvremenu slao na pozajmice u Brentford i Romu.
Sa Arsenalom ima dva FA Kupa i jedan Komjuniti šild, sa Juventusom tri Serije A, tri Kupa i dva Superkupa Italije.
Sa Barselonom je već osvojio Superkup Španije, a osim nacionalne duple krune sa Kataloncima napada i trofej Lige šampiona gde Barselonu čeka dvomeč sa milanskim Interom u polufinalu takmičenja.
Odigrao je 84 utakmice za reprezentaciju Poljske.
BONUS VIDEO: DA ČUJE CEO SVET: Ovo su srpski olimpijci pevali na brodu tokom otvaranja Olimpijskih igara
Preporučujemo
SRPSKI DUO ČINI ČUDA: Nikolić i Jović u komšiluku nastavljaju put ka evropskom trofeju
FUDBABLERI Celja u četvrtak uveče na stadionu "Z'dežele" dočekuju atinski AEK u prvom meču osmine finala Lige konferencije (21.00). Slovenački šampion pokušaće da se po drui put zaredom nađe među osam najboljih u ovom takmičenju, dok grčki predstavnik želi da odlične nastupe u Superligi upotpuni identičnim rezultatom u Evropi.
12. 03. 2026. u 11:14 >> 11:14
KARLOS ALKARAZ RAZBIO NOVAKA! Đoković ne može da dođe sebi! "Ja sam u fazonu - ŠTA SE OVDE DEŠAVA?!"
Najnovije vesti iz tenisa tiču se ATP turnira u Indijan Velsu, na koji je sa velikim ambicijama stigao i Novak Đoković.
11. 03. 2026. u 20:06
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)