NEMA MITROVIĆA - TU JE SERGEJ: Milinković Savić strelac u neverovatnoj pobedi Al Hilala
Fudbaleri Al Hilala savladali su Al Fateh sa više nego ubedljivih 9:0 u okviru 15. kola Premijer lige Saudijske Arabije, a jedan od golova postigao je i srpski reprezentativac Sergej Milinković Savić.
Foto: EPA-EFE/STRINGER
Al Hilal je već u prvom poluvremenu rešio pitanje pobednika, pošto su posle 45. minuta vodili sa velikih 4:0. Strelci golova bili su Kalidou Kulibali u 20. Renan Lodi u 39. Markos Leonardo u 45' + 6' iz penala, da bi završni udarac u prvom delu igre pred sam kraj zadao Sergej Milinković Savić.
Nakon prekida, Srbin se sjajno snašao u šesnaestercu i bez većih problema matirao protivničkog golmana.
Nisu stali šampioni Saudijske Arabije ni u drugom delu meča, pa su u drugih 45. minuta spakovali čak pet golova. Markos Leonardo bio je strelac u 54. i 65. minutu, Abdulah Al Hamdan je bio precizan u 89. a Malkom u 90' + 5'. minutu. Da stvar bude još gora u 90' + 8' minutu je Faisal AL Abdulaed postigao autogol kojim je postavljen rezultat od 9:0 za Al Hilal.
Prošlogodišnji šampioni i ove sezone drže prvo mesto sa 40 bodova, ali Al Itihad koji ih prati ima samo dva manje uz meč zaostatka.
Podsetimo, drugi srpksi fudbaler Aleksandar Mitrović propustio je ovaj duel zbog povrede.
Bonus video: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
ŠTA SE OVO DEŠAVA?! Australijan open 2025, najnovije vesti: Ispalo čak 15 nosilaca u muškom singlu!
16. 01. 2025. u 12:23 >> 16:57
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
HOLAND PROTIV KEJNA: Gol-mašine u borbi za polufinale Svetskog prvenstva!
Erling Holand i Hari Kejn predvodiće svoje reprezentacije u jednom od najatraktivnijih četvrtfinala Svetskog prvenstva 2026, gde će se u Majamiju na "Hard rok stadionu" sastati Norveška i Engleska (23.00).
11. 07. 2026. u 07:00
PARTIZAN DOBIO PONUDU KOJA SE NE ODBIJA?! Milioni stižu u Humsku za Ugrešića
Srpski fudbaler, Ognjen Ugrešić, uskoro bi mogao da pređe iz Partizana u Bolonju.
09. 07. 2026. u 17:21
MURINjO NEĆE DA ĆUTI: "Sramota, ovo je pljačka - usred bela dana! Zašto samo Argentini? Fudbal zaslužuje bolje..."
FUDBALERI Argentine posle nestvarnog preokreta eliminisali su Egipat u osmini finala Svetskog prvenstva.
08. 07. 2026. u 18:20
Komentari (0)