ŠOK ZA BELGIJANCE! Kurtoa neće više da igra za reprezentaciju! Oštro udario na selektora!
Belgijski golman Tibo Kurtoa nije bio član reprezentacije Belgije na minulom Evropskom prevenstvu, a sada se oglasio na društvenoj mreži "Instagram" i obelodanio da ne želi više da brani za "crvene đavole".
Tanjug/AP
Golman Real Madrida rekao je da obožava svoj nacionalni tim i da mu je neverovatna čast da nastupa za Belgiju.
- Želim da pošaljem poruku svim navijačima Belgije i onima koji podržavaju naš nacionalni tim. Osećam neverovatnu ljubav i čast kada reprezentujem svoju zemlju na terenu, zato što sam i sam navijač Crvenih đavola. Osećam se privilegovano što mogu da obučem dres Belgije, što nisam mogao zamisliti ni u najluđim snovima - počeo je Kurtoa.
Nakon toga, udario je čuveni golman na selektora.
- Nažalost, nakon dešavanja sa selektorom i mog razmišljanja, odlučio sam da više neću igrati za Belgiju dok je on selektor. U ovome prihvatam i svoj deo odgovornosti. Ipak, gledajući unapred, moje nepoverenje u njega ne bi bilo dobro po atmosferu u svlačionici. Savez sa kojim sam imao razgovore je prihvatio moj stav i razloge koji su doveli do ove bolne odluke. Žao mi je što će možda to razočarati neke navijače, ali sam uveren da je ovo najbolji put za Belgiju, jer omogućuje timu da se fokusira na postizanje svojih ciljeva - zaključio je Kurtoa.
Kurtoa je imao dosta problema sa povredama, te prethodne sezone nije mnogo branio.
BONUS VIDEO: NEVIĐENI SNIMAK SA DOČEKA OLIMPIJACA: Ovo će oduševiti sve Srbe!
Preporučujemo
OGLASIO SE NEMAČKI EKSPERT ZA DOPING: Evo šta kaže o slučaju Janik Siner!
22. 08. 2024. u 17:00
KIRIJOS NASTAVLjA: Poznati bivši teniser branio Sinera, a onda se javio Australijanac!
22. 08. 2024. u 19:01
POBEDA ZA PERFEKTNU GRUPNU FAZU: Impresivni nastupi "tobdžija" najavljuju napad na evropsku krunu!
LIDER grupne faze Lige šampiona, Arsenal dočekuje kazahstanski Kairat u sredu uveče na Emirejtsu (21.00), u obračunu prvoplasirane i poslednjeplasirane ekipa ligaške faze. Tobdžijama je potreban samo bod kako bi matematički potvrdile prvo mesto pred nokaut fazu, dok gosti igraju za čast i beg sa samog dna tabele.
28. 01. 2026. u 07:10
RUSIJA SLAVI: Estonija krenula da zarije nož u leđa Rusima - evo šta je upravo doživela
Rat u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" nisu bile tako "bajne i sjajne" po Rusku Federaciju kao nedavne, kada je počelo ukidanje apsolutne zabrane za učešće ruskih ekipa, a i pojedinaca, ali... nastavak je ipak obradovao Ruse.
27. 01. 2026. u 12:45
GRAD NA RUBU PONORA: Klizišta odnela zemljište ispod kuća na Siciliji - snimci su JEZIVI (VIDEO/FOTO)
KATASTROFALNO nevreme koje je pogodilo jug Italije izazvalo je nezapamćenu štetu, a najkritičnije je na Siciliji, gde se u gradu Nišemiju urušio čak četiri kilometra dug deo litice. Zbog klizišta je više od hiljadu ljudi hitno evakuisano, jer je klizište bukvalno odnelo zemlju ispod kuća.
27. 01. 2026. u 11:26
Komentari (0)