OSTRVO BRUJI O SRBINU! Sveti Đorđe na Svetog Nikolu postao heroj Čelsija (VIDEO)

20. 12. 2023. u 11:07

Čelsi se sinoć plasirao u polufinale Liga kupa pošto je posle jedanaesteraca pobedio Njukasl, nakon što je utakmica bila završena 1:1.

ОСТРВО БРУЈИ О СРБИНУ! Свети Ђорђе на Светог Николу постао херој Челсија (ВИДЕО)

Njukasl je poveo u 16. minutu golom Kaluma Vilsona, a domaći su izjednačili u drugom minutu nadoknade vremena golom Mihaila Mudrika.

A srpski golman je glavna fudbalska tema u Engleskoj danas. Đorđe Petrović je pre samo nekoliko dana dobio šansu da brani za Čelsi, a u utorak je već postao junak.

U svom drugom startu, nakon što na debiju u startnoj postavi nije primio gol, doneo je pobedu "plavcima".

Petrović je odbranio penal Metu Ričiju u penal seriji i trasirao Čelsiju put u polufinale Liga kupa.

- Bila je vrlo teška utakmica. Primili smo nesrećno gol, ali verovali smo u sebe i naš posao. Miša je postigao gol u poslednjem minutu i posle toga smo imali strpljenje. Želim da čestitam timu, svi su ovo zaslužili - rekao je Petrović.

Petrović je, inače, specijalista za penale.

On je kao golman Nju Ingland revolušna u američkoj MLS ligi odbranio pet penala na 48 utakmica.

Čelsi će u polufinalu Liga kupa igrati 8. januara protiv pobednika duela između Liverpula i Vest Hema, koji se sastaju u sredu.