KAKAV MEČ U LA LIGI: Sedam pogodaka u duelu Maksimovića i Mitrovića

24. 09. 2023. u 16:35

HETAFE je nakon pobede nad Osasunom rezultatom 3:2 i u tekućem kolu odigrao neverovatan meč. Ovoga puta upisao je poraz 4:3 od Real Sosijedada.

КАКАВ МЕЧ У ЛА ЛИГИ: Седам погодака у дуелу Максимовића и Митровића

Srpski reprezentativci Nemanja Maksimović i Stefan Mitrović od starta su bili u timu iz predgrađa Madrida.

Nakon remija sa Inteerom u Ligi šampiona Sosijedad je smogao snage i upisao sjajnu pobedu.

Bivši igrač Reala Takefusa Kubo je i doveo Baskijce u vođstvo već u 2. minutu, međutim posle prvih 45 minuta gosti su bili u prednosti.

Karles Alena i Borha Majoral su preokrenuli i najavili uzbuđenja koja nisu manjkala ni u drugom poluvremenu.

Odgovor Sosijedada bio je baš onakav kakav su priželjkivali njihovi navijači.

Domaći tim je pokazao veliki napadački potencijal, ofanzivnu kreaciju i pokazao je da u Ojrazabalu ima jakog golgeterskog aduta. Ovaj fudbaler postigao je dva gola (61, 88), a Brais Mendes je između pogodaka Ojrazabala doprineo da se ovaj napadački uragan materijalizuje.

Pred kraj, ipak, Hetafe je uzvratio preko Dijega Rika, igrao se 92. minut, i pojavila se drama pravo niotkuda, i neizvesnost u pogledu ishoda meča. Gosti su "zagrizli" u poslednjim minutima, ali nedovoljno dobro, i ne dovoljno mudro da se i četvrti put probije odbrana predstavnika Španije u Ligi šampiona.

BONUS VIDEO: Selektor SAD Stiv Ker kupio deonice Majorke