RADNIČKI NAPRAVIO VELIKI KORAK KA OPSTANKU: "Luda" utakmica u Kruševcu

09. 05. 2023. u 20:03 >> 20:12

FK Radnički iz Niša savladao je Napredak u Kruševcu rezultatom 2:1 . Nišlije su tako napravile veliki korak ka opstanku u Superligi Srbije.

РАДНИЧКИ НАПРАВИО ВЕЛИКИ КОРАК КА ОПСТАНКУ: Луда утакмица у Крушевцу

Radnički je od starta meča bio raspoloženiji za igru, a nekadašnji fudbaler Napretka kaznio je domaćina golom u 15. minuntu.

Golom Saše Marjanovića Radnički je povao 1:0. Već u 30. minutu Miljan Škrbić duplirao je vođstvo "Reala sa Nišave", a potom je usledila potpuno luda završnica poluvremena.

Prvo je domaćinu dosuđen penal kada je jedan od igrača niškog tima igrao rukom u šesnaestercu, Novak Simović je pregledom VAR snimka poništio svoju prvobitnu odluku.

Ipak, u trećem minutu nadoknade Nebojša Bastajić postigao je gol kojim je smanjio zaostatak Kruševljana što je ujedno bio i konačan rezultat meča.

Ovom pobedom Radnički se popeo na 12. mesto sa 32 boda, dok je Napredak sa 37 na devetoj poziciji.

VONUS VIDEO: VATROMET, BAKLjE KAO NIKAD PRE... Kad "Meraklije" i Niš slave 100. rođendan Radničkog