ZVEZDA POBEDILA NA STARTU PRIPREMA: Crveno-beli u drugom poluvremenu slomili Lehiju (FOTO)

15. 01. 2023. u 16:48

CRVENA zvezda odigrala je prvu utakmicu na pripremama u Antaliji. Crveno-beli su savladali Lehiju iz Gdanjska sa 3:1.

ЗВЕЗДА ПОБЕДИЛА НА СТАРТУ ПРИПРЕМА: Црвено-бели у другом полувремену сломили Лехију (ФОТО)

Nije u prijateljskim mečevima rezultat u prvom planu, ali uvek je lepo kada se upiše trijumf, a to je šampion Srbije uspeo da uradi u duelu sa poljskim timom.

Trener Zvezde Miloš Milojević je očekivano promešao karte, pa susret nije počeo sa najjačim snagama.

Od starta su zaigrali sledeći igrači:

Borjan - L. Nikolić, Leković, Dragović, Azarov - Kanga, V. Nikolić - Bukari, Ivanić, Mitrović - Mustafa.

Priliku su u drugom delu susreta dobili:

Vasiljević - Gobeljić, Eraković, Pankov, Rodić - Mijailović (Srnić), Krstičić - Mituljikić (Motika), Kangva, Prucev - Katai.

Ofanzivno su crveno-beli počeli susret i to im se isplatilo. Igrao se 12. minut kada je Bukari ostao sam na desnoj strani, primio je loptu dobro šutirao i pogodio mrežu rivala.

Imali su Beograđani još nekoliko opasnih napada, ali se na odmor otišlo rezultatom 1:1, pošto je u 39. minutu Kubicki doneo Lehiji izjednačenje.

U nastavku susreta viđena su još dva pogotka i to oba su bila u režiji Zvezde. Kako je meč odmicao tako je lider Superlige Srbije pojačavao tempo. U 71. minutu je Pjetržak postigao auto-gol i tako su crveno-beli drugi put poveli.

Konačan rezultat utakmice postavio je Kangva. Katai je ukrao loptu protivniku na njegovoj polovini, uposlio je reprezentativca Zambije koji je dobro šutirao iskosa sa desne strane i pogodio gol ekipe koja je na 14. mestu u poljskom šampionatu.

Zvezda naredni meč na pripremama igra 19. januara protiv Nefčija.

BONUS VIDEO: IN MEMORIAM: Odlazak Pelea „kralja“ fudbala