JOŠ JEDAN KIKS FAVORITA: Čelsi se okliznuo, Liga šampiona sve dalje

01. 01. 2023. u 19:47

FUDBALERI Čelsija odigrali su nerešeno protiv Notingem Foresta u gostima - 1:1 u 17. rundi Premijer lige i sada plasman "plavaca" u Ligu šampiona naredne sezone deluje malo realan.

ЈОШ ЈЕДАН КИКС ФАВОРИТА: Челси се оклизнуо, Лига шампиона све даље

Pobedio je tim Majka Potera u prošlom kolu kod kuće Bornmut sa 2:0. Pomislili su navijači kluba sa "Stamford Bridža" da će krenuti serija trijumfa, ali u tome ih je osujetila ekipa sa "Siti Graund" stadiona.

Osim kluba iz Londona u ovoj rundi njkvalitetnijeg ranga engleskog fudbala nisu uspeli da trijumfuju ni Mančester siti i Totenhem.

Meč je za Čelsi idealno počeo, pošto je poveo u 16. minutu preko Rahima Sterlinga čiji pogodak je bio jedini u prvom poluvremenu.

Domaćin je u nastavku utakmice krenuo po izjednačenje i do njega je došao u 63. minutu preko desnog beka Serža Orijea.

Do kraja susreta promene rezultata nije bilo, te su "plavci" stigli do četvrtog remija u sezoni.

Čelsi je sada na osmom mestu sa 25 bodova, sedam manje od Mančester junajted koji je na poziciji četiri, poslednjem koje vodi u Ligu šampiona. Notingem Forest zauzima 18. mesto sa 14 bodova.