VLAHOVIĆ POGAĐA, JUVE POBEĐUJE: Srbin strelac u Ligi šampiona, Holand nastavio da rešeta mreže (VIDEO)

05. 10. 2022. u 22:52

SRPSKI fudbaler Dušan Vlahović jedan je od najzaslužnijih za pobedu Juventusa protiv Makabi Haife sa 3:1 u 3. kolu Lige šampiona.

ВЛАХОВИЋ ПОГАЂА, ЈУВЕ ПОБЕЂУЈЕ: Србин стрелац у Лиги шампиона, Холанд наставио да решета мреже (ВИДЕО)

Sjajni napadač postigao je drugi gol na utakmici i na taj način definitivno potvrdio da je kriza prošlost. Drugi put zaredom se upisao u strelce, nakon što je prošlog vikenda zatresao mrežu Bolonje u Seriji, a ovo mu je bio prvi pogodak u elitnom takmičenju ove sezone.

Vlahović je gol šampiona Izraela pogodio u 50. minutu. Dobio je fantastičan pas od Anhela di Marije, izašao je sam ispred Džoša Koena, namestio se i nije propustio veliku šansu.

Srpski reprezentativac je takođe na asistenciju Argentinca uspeo još jednom da se upiše u strelce, ali sudija Sanro Šerer je nakon reakcije kolega iz VAR sobe poništio pogodak zbog ofsajda.

Prvi gol za Juventus na ovoj utakmici bio je delo Adrijena Rabioa, a Di Marija je i tada bio asistent.

Makabi je uspeo da smanji rezultat u 75. minutu preko Deana Davida koji je na dodavanje Tjarona Šerija matirao Vojčeha Ščesnog.

Konačan rezultat utakmice postavio je Rabio drugim golo, a het-trik asistencija upisao je sjajni argentinski vezista. Ovoga puta je Francuz glavom pogodio nakon centaršuta iz kornera.

Drugi srpski reprezentativac u redovima tima iz Torina, Filip Kostić na terenu je bio do 66. minuta kada ga je zameni Manuel Lokateli.

"Stara dama" je ostvarila prvi trijumf u Ligi šampiona i nalazi se na trećem mestu sa tri boda. Makabi je poslednji bez bodova, dok PSŽ i Benfika imaju po sedam.

Neverovatnu golgetersku seriju nastavio je fenomenalni Erling Holand. Norvežanin je u ubedljivoj pobedi Mančester sitija nad Kopenhagenom - 5:0 postigao dva pogotka i to za 32 minuta.

NESTVARAN Erling Holand pogađa gol rivala/FOTO: AP/Tanjug

Jedan od najboljih napadača na svetu je sa ta dva gola trenutno prvi strelac Lige šampiona, pošto je do sada pet puta tresao protivničke mreže.

"Građani" imaju maksimalan učinak posle tri kola i osvojili su devet bodova. Druga je Borusija Dortmund sa šest, a po jedan Sevilja i Kopenhagen.