SENZACIJA: Partizan na neverovatan način ispao iz Kupa Srbije u fudbalu (VIDEO)

A.I

28. 09. 2022. u 17:03 >> 16:29

FUDBALERI Partizana ispali su od Radničkog u Sremskoj Mitrovici nakon penala 2:0 u seriji (1:1 nakon 90 minuta). Gol za crno-bele postigao je Andrade, a za domaće Marinković.

СЕНЗАЦИЈА: Партизан на невероватан начин испао из Купа Србије у фудбалу (ВИДЕО)

Crno-beli su tokom meča imali više prilika da uvećaju vođstvo, ali na kraju su dopustili iznenađenje

Od starta meča pretio je Partizan, a već u 18. minutu došao je tim Gordana Petrića do vođstva.

Fuseni Dijabate proigrao je po levoj strani Patrika Andradea koji je iskoristio prostor koji mu je odbrana dala da zatrese mrežu.

Isti igrač je u nastavku imao još jednu stopostotnu priliku da uveća vođstvo, ali nije najspretnije reagovao.

Do poluvremena dve prilike imao je i Rikardo Gomeš, u prvoj se spetljao, dok je u drugoj u završnici poluvremena pogodio stativu.

Imao je Partizan kontrolu igre i u drugom poluvremenu, ali nisu srljali napred, to je u samoj završnici iskoristio domaćin. Igrao se 92. minut Radnički je izjednačio u samoj nadoknadi meča! Ristović je povukao napad po levoj strani, poslao povratnu loptu na drugu stranu gde je sam ostao Marinković i udarcem iz prve doneo izjednačenja.

Ipak, nakon penal serije domaći su se bolje snašli, dva promašaja i dve intervencije uspešne golmana Dragićevića, Partizan je eliminisan iz Kupa Srbije.

RADNIČKI SM - PARTIZAN 1:1

(Marinković - Andrade 18')

PENALI 2:0

Četvrta serija: Promašio je gol i Ristović. / Andrade je takođe promašio!

Treća serija: Promašio je Kovačević gol Partizana. / Urošević je tukao za Partizan, promašio je čitav gol

Druga serija: Petrović pogađa, Lukač je pročitao stranu, ali mu je nedostajala sreća. / Miloš Živković izveo je drugi penal, pogodio je prečku.

Prva serija: Pogodak Dragićevića. /  Promašaj Rikarda.

KRAJ MEČA 1:1

92' Radnički je izjednačio u samoj nadoknadi meča! Ristović je povukao napad po levoj strani, poslao povratnu loptu na drugu stranu gde je sam ostao Marinković i udarcem iz prve doneo izjednačenja.

90'  GOL RADNIČKI

72' Zabrinjavajuće po Partizan je što je na travi završio Rikardo Gomeš, kraj terena mu se ukazuje pomoć...

59' Probao je Kristijan Belić sa distance, a odlično reaguje Dragičević.

53' Marko Živković je odlično centrirao iz prekida, Svetozar Marković je tikao glavom, tik kraj gola.

50' Miran početak drugog poluvremena, tim iz Beograda i dalje kontroliše igru, ali bez rezultatske promene.

45' KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Imao je Partizan igru i inicijativu na terenu. Crno-beli su pored gola imali nekoliko stopostotnih prilika, preko Andradea i Gomeša, ali mogu biti zadovoljni rezultatom 1:0.

43' Namestio se Rikardo na udarac u srcu šesnaesterca, nije imao sreće, pogodio je stativu. Zbog pirotehničkih sredstava na terenu na kratko je prekinut meč.

40' Fuseni Dijabate poslao je odličnu loptu Patriku Andradeu, a on je izbio ispred golmana Radničkog, ipak, nije uspeo da savlada Dragićevića.

30'  Spetljao se Rikardo u šesnaestercu Radničkog, neuspešan napad crno-belih koji je dosta obećavao u začetku

18' Andrade je strelac gola za crno-bele, odlično ga je po levoj strani pronašao na ivici peterca Dijabate.

18' GOL ZA PARTIZAN!

9' Veliku priliku imao je Nikola Milinković, nakon odlično ubačene lopte šutirao je preko gola Milana Lukača.

5' Bez većih uzbuđenja na otvaranju meča. Očekivano, Partizan ima posed lopte u svojim nogama, ali rival igra visoki presing po celom terenu.

1' Počela je utakmica u Sremskoj Mitrovici.

UOČI MEČA

Radnički SM - Partizan

Stadion: Gradski stadion u Sremskoj Mitrovici

Sudija: Pavle Ilić

Radnički SM: Dragićević, Protić, Ivić, Ignjatović, Petrović, Pius, Milinković, Ilić, Spasojević, Grbović.

Partizan: Lukač, Marković, Živković, Urošević, Dijabate, Šehović, Andrade, Traore, Belić, Gomeš, Terzić.

Partizan će ranije od ostatka učesnika odigrati meč kup takmičenja, kako bi bilo prostora da se odigraju odložene utakmice Superlige.

REČ GORDANA PETRIĆA PRED MEČ

- U poslednjih sedam dana naišao sam na situaciju koju nisam imao do sada. Mislio sam da pauza može mnogo toga da donese i donela je - bilo je igrača koji nisu bili prisutni na treningu.

Ako mene pitate, ove odložene utakmice su sada došle na naplatu - kaže Petrić.

- Da sam ja tada bio trener, insistirao bih da igramo te utakmice u prvenstvu, bili bismo u nekom ritmu. Sada ulazimo u ciklus od 14 utakmica.

Ne dotiče stratega "valjka" činjenica da su ekipe iz nižeg ranga kroz istoriju znale da namuče Partizan.

- Sport je specifičan, to je svakodnevno dokazivanje. Neko te je platio da pružiš to sve na terenu. Moraš da pružiš maksimum i mislim da će moji igrači to danas kako treba obaviti.

Kupu pridaje veliki značaj, svestan je koliko trofeji znače Partizanu, koji je dve sezone bez ijednog komada srebrenine.

- Vrlo je bitno da kao klub imate što više pehara, igrači to moraju da shvate. Na Kup gledam kao ozbiljno takmičenje i prestiž. U Škotskoj se igraju dva kupa, timovi uvek igraju u najjačem sastavu da bi uzimali trofeje. Lepo je da se slikaš i unucima pokažeš te slike - poručio je Petrić.

BONUS VIDEO VLAHOVIĆ NOVI REKORDER: Pet najvećih transfera srpskih fudbalera

PUTIN ODGOVORIO NA PONIŽAVANJE RUSIJE: Evo šta je poručio svetskim moćnicima sporta pred Olimpijske igre Pariz 2024

PUTIN ODGOVORIO NA PONIŽAVANjE RUSIJE: Evo šta je poručio svetskim moćnicima sporta pred Olimpijske igre "Pariz 2024"

RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, još jednom je u prvi plan izbacio i sport. A kako najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" uopšte nisu naivne, poslednja dešavanja i dosad najveće poniženje za sportiste Ruske Federacije doveli su i do reakcije ruskog predsednikam Vladimira Putina.

18. 03. 2024. u 15:33