VAŽNA POBEDA HRVATSKE: "Kockasti" srušili Dansku, Francuska upisala prvi trijumf u Ligi nacija (VIDEO)

22. 09. 2022. u 22:43 >> 22:56

HRVATSKA je došla do važne pobede u Ligi nacija. "Kockasti" su na "Maksimiru" u Zagrabu pobedili Dansku sa 2:1 i kao lideri na tabeli ulaze u poslednje kolo.

ВАЖНА ПОБЕДА ХРВАТСКЕ: Коцкасти срушили Данску, Француска уписала први тријумф у Лиги нација (ВИДЕО)

Prvo poluvreme proteklo je u velikoj borbi bez mnogo izglednih prilika, pa su mreže mirovale na obe strane.

Mnogo sadržajnije bilo je drugo poluvreme u kome su viđena sva tri pogotka. Igrao se 49. minut kada je Borna Sosa natrčao na odbijenu loptu i izuzetno preciznim udarcem sa nekih 17 metara je smestio u donji ugao gola koji je čuvao Kasper Šmajhel.

Skandinavska selekcije je potom krenula po izjednčanje i do njega je došla zahvaljujući Kristijanu Eriksenu. Fudbaler Mančester junajteda je izveo pravu majstoriju, pošto je nakon loše rekacije odbrane domaćeg tima raspalio po lopti sa oko 20 metara i postigao fantastičan pogodak o kome će se sigurno pričati.

Samo dva minuta kasnije, tačnije u 79. novu radost Hrvatima doneo je Lovro Majer koji je odličnu akciju krunisao još jednim lepim golom.

Do kraja utakmice promene rezultata nije bilo, pa su izabranici Zlatka Dalića stigli do veoma bitnog trijumfa koji ih je odveo na čelo tabele sa 10 bodova, Danska je druga sa jedim manje.

Hrvatska će u 6. kolu gostovati poslednjeplasiranoj Austriji koja ima samo četiri boda, dok će Danska dočekati Francusku koja zauzima treće mesto sa svega pet bodova.

Upravo su "trikolori" u drugom susretu ove grupe savladali Austriju sa 2:0 i na taj način su stigli tek do prve pobede u Ligi nacija.

Igrači koje sa klupe predvodi Didije Dešan su otpor rivala slomili tek u 56. minutu kada je Kilijan Mbape promešao odbranu rivala i doveo Francuze do prednosti.

Tačku na ovu utakmicu postavio je asistent kod prvog gola Olivije Žiru. Napadač Milana je sjajno skočio posle centaršuta Antoana Grizmana i glavom matirao Patrika Penca.

Francuska je do sada imala dva poraza i remija, izgubila je od Hrvatske i Danske, a nerešeno je igrala protiv "kockastih" i Austrije u prvom susretu.