NAPREDAK KONAČNO POBEDIO: Kruševljani prekinuli loš niz, Vojvodina ubedljiva

30. 08. 2022. u 20:44

FUDBALERI Napretka konačno imaju razloga za slavlje, pošto su upisali prvu ovosezonsku pobedu. Oni su na svom terenu savladali Mladost GAT sa 1:0 u 9. kolu Mocasrt Bet Superlige Srbije.

НАПРЕДАК КОНАЧНО ПОБЕДИО: Крушевљани прекинули лош низ, Војводина убедљива

M. Vukadinović

Kruševljani su prekinuli veoma loš niz. Naime, do utakmice protiv tima iz Novog Sada 14 mečeva nisu znali za trijumf. Poslednji put su se radovali 11. aprila kada su savladali Metalac.

Trenutak odluke protiv Mladosti dogodio se u 21. minutu kada je Marko Šarić uspeo da zatrese mrežu gostiju.

Napredak je sada 14. na tabeli sa pet bodova, dok je tim Aleksandra Linte 15. poziciji sa bodom manje.

U drugom meču koji je odigran u ovom terminu Vojvodina je ubedljivo savladala niški Radnički u Novom Sadu sa 3:0.

Ekipa sa "Karađorđa" je uspel da prekine seriju od tri vezana remija. Sa druge strane Radnički je teren napustio pognute glave prvi put posle dva uzastopnog trijumfa.

Izabranici Milana Rastavca su do vođstva stigli u 22. minutu preko Iv Barajea. To je ujedno bio jedini gol u prvom delu susretu.

Nastavak utakmice doneo je još dva gola i obe lopte su završile iza leđa Dimitrija Stevanovića. Strelci za Vojvodinu bili su Veljko Simić i Uroš Nikolić.

Novosađani su treći na tabeli sa 16 bodova, Radnički zauzima 12. mesto sa osam bodova.