ŠOK NA ENFILDU: Ranjeni Liverpul ponovo kiksnuo, Salah neprepoznatljiv, Nunjezu crveni, Klop u neverici (VIDEO)
DANAS je obeleženo 30 godina od osnivanja engleske Premijer lige, a pod reflektorima kultnog "Enfilda" Liverpul je dočekao ekipu Kristal palasa, i posle kiksa protiv Fulama, usledio je novi, pa je konačan rezultat bio 1:1.
FOTO: EPA
Krenulo je sve u prepoznatljivom ritmu koji nameće Jirgen Klop, "gegenpresing" lomio je gostujuću ekipu koja nije bila u stanju da poveže više od tri dodavanja. Delovalo je da je sve spremno za ubedljiv trijumf domaćina, a da je samo pitanje trenutka kada će kapitulirati odbrana londonske ekipe.
Do 20. minuta odnos u udarcima bio je 6-0 u korist "redsa". A onda...
Šok na "Enfildu". Izašla je visoko odbrana Liverpula, ostavila prostor ubojitoj igrli i najlojalnijiem ratniku Patrika Vijere - Vilfredu Zahi prostor, a on je to kaznio sjajnim udarcem u sam ugrao golmana Alisona.
Liverpul je bio dominantniji, imao 75 procenata poseda lopte i 17 udaraca ka golu ekipe iz istočnog Londona, ali ni to nije bilo dovoljno, fudbal je ponovo demonstrirao svoju surovost, a Kristal Palas je otišao na odmor sa prednošću.
U 57. minutu najnovija akvizicija vicešampiona engleske - Darvin Nunjez je naseo na provokaciju Joakima Andersena i dobio direktan crveni, nakon što je glavom nokautirao danskog štopera. Klop je gledao u neverici svoje pulene, ni ne sluteći šta je iza ugla.
Samo 4. minuta kasnije, Džejms Milner odigrava pas, i onda projektil Luisa Diaza za erupciju oduševljenja i neku potpuno novu energiju u redovima Liverpula.
"Redsi" su i sa igračem manje dominirali, dodali gas, ali je najbolja šansa pripala Palasu, pa je Vilfred Zaha propustio priliku da još jednom utiša stadion, njegov udarac sa svega 5 metara udaljenosti pogodio je stativu.
Do kraja, četa Jirgena Klopa napravila je pravu opsadu gola gostujuće ekipe, ali nedovoljno za ceo plen i tri boda.
U narednom kolu Liverpul ide na "Old traford", na noge ranjenom Mančester junajtedu, dok će Kristal palas na svom "Selhrts parku" dočekati Aston vilu Stivena Džerarda.
BONUS VIDEO: Vlahović novi rekorder - pet najvećih transfera srpskih fudbalera
VLAHOVIĆ PROPUŠTA DERBI, ALI DVA SRBINA MOGU DA ODLUČE ISHOD: Milinković Savić bio heroj Napolija a sada se nada prvoj pobedi nad Juventusom
U derbiju 14. kola Serije A, italijanski velikani Napoli i Juventus sastaće se u nedelju na stadionu Dijego Armando Maradona.
07. 12. 2025. u 10:00
BRUKA: Crnogorci slavili ispadanje Srbije kao da su Hrvati (VIDEO)
Ženska rukometna reprezentacija Srbije je na šokantan način ostala bez plasmana u četvrtfinale Svetskog prvenstva jer je u meču u kome joj je i bod bio dovoljan deklasirana od Crne Gore. Bolja ekipa zasluženo ide dalje, ali uz ne mali skandal.
07. 12. 2025. u 19:40
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)