SRPSKI "ORLIĆI" U ČETVRTFINALU EVROPSKOG PRVENSTVA! Kadetska reprezentacija napravila najveći uspeh u poslednjih 20 godina

23. 05. 2022. u 19:58

KADETSKA fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale šampionata Evrope u Izraelu, pošto je danas u utakmici trećeg kola C grupe remizirala protiv Španije 1:1 (0:0).

СРПСКИ ОРЛИЋИ У ЧЕТВРТФИНАЛУ ЕВРОПСКОГ ПРВЕНСТВА! Кадетска репрезентација направила највећи успех у последњих 20 година

Španci su poveli golom Davida Melje u 76. minutu, a izjednačio je Jovan Milošević u 88. minutu iz penala. Prethodno, Srbija je ostala sa deset igrača, nakon što je Jovan Mijatović dobio drugi žuti karton u 79. minutu.

Ovaj remi doneo je najveći uspeh reprezentacije Srbije u poslednjih 20 godina, kada je reč o ovom uzrastu.

Dodatnu ulogu na prvenstvu u Izraelu imala je i Belgija koja je sa 3:1 protiv Turske omogućila našoj selekciji plasman među osam najboljih reprezentacija "starog kontinenta".

Podsetimo, Srbija je bila prvaak sveta 2015. godine za uzrast do 20 godina, a ponela je zvanje prvaka Evrope 2013. u uzrastu do 19 godina.

Generacija kadeta, momaka rođenih do 2005. godine imaće priliku da se zlatnim slovima upiše u istoriju srpskog fudbala, a na tom putu naći će im se Portugal.