LEVANDOVSKI I GERD MILER RAME UZ RAME: Rekord za oproštaj čudesnog golgetera od Bajerna

POLjSKI napadač Robert Levandovski neće ostati u Bajernu.

ЛЕВАНДОВСКИ И ГЕРД МИЛЕР РАМЕ УЗ РАМЕ: Рекорд за опроштај чудесног голгетера од Бајерна

Foto AP

On je saopštio upravi nemačkog giganta da ne želi da produži ugovor. Odlazeći golgeter Bavaraca danas je i zvanično stigao je rekord legendarnog Gerda Milera, pošto je sedmi put u karijeru osvojio "Zlatnu kopačku" Bundeslige, nagradu koja se dodeljuje najefikasnijem strelcu ovog takmičenja.

Ovog popodneva Poljak je postigao jedini pogodak za Bajern u remiju protiv Volfzburga. Na taj način je postao najbolji strelac prvog ranga nemačkog šampionata sa čak jedanaest golova više od drugoplasiranog Patrika Šika.

Razlog zbog kog će Poljak napustiti Bajern je taj što nije zadovoljan kako radi trener Julijan Nagelsman, a i razočaran je ponašanjem uprave, pre svih Hasana Salihamidžića.

Po mnogima najbolji napadač na planeti je i ove sezone pokazao kakav je golgeter. U Bundesligi je postigao 34 gola i upisao je tri asistencije. 

Levandovski je u Bajern stigao na leto 2014. iz Borusije Dortmund i za kratko vreme postao jedan od najboljih igrača u istoriji ovog kluba.

BONUS VIDEO: Ko je Erling Haland, najtraženiji fudbaler na svetu?

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

KRAJ ZA BANJALUČANE? Borac pred (ne)mogućom misijom u Sofiji