BARSA OPET RAZOČARALA: Rajo Valjekano se gostio na "Nou Kampu" (VIDEO)

24. 04. 2022. u 23:14

FUDBALERI Barselone doživeli su novi poraz u Primeri. Ovoga puta ceo plen sa "Nou Kampa" je odneo Rajo Valjekano - 0:1.

БАРСА ОПЕТ РАЗОЧАРАЛА: Рајо Ваљекано се гостио на Ноу Кампу (ВИДЕО)

Bio je ovo treći vezani poraz Katalonaca na svom terenu (Ajntraht, Kadiz, Rajo Valjekano). U padu forme nalazi se ekipa Ćavija Ernandeza i pod hitno mora da se vrati na pobednički kolosek kako ne bi strepela za plasman u Ligu šampiona.

Ispostavilo se da se odlučujući trenutak na utkamici desio u 7. minutu kada je Alvaro Garsija umakao Seržinju Destu i odličnim udarcem po zemlji savladao Ter Štegena.

Barselona je napadala od tog momenta, imala nekoliko dobrih prilik, ali nijedna lopta nije uspela da završi iza leđa Stoleta Dimitrijevskog.

Pukšao je strateg domaćeg tima izmenama da razmrda ekipu, no ni to nije urodilo plodom. Ono što je posebno interesantno je da je meč produžen čak 11 minuta, a Katalonci su baš u poslednjem propustili možda i najbolju priliku na utakmici.

RAZOČARENjE Usman Dembele/FOTO: AP

Loptu je posle faula koji je izveo Memfis Depaj izbio jedan igrač gostujuće ekipe, gol je ostao prazan, ali udarac Dembelea je sa gol linije izbio igrač Rajo Valjekana i ostalo je 0:1.

Takođe, Barseloni je ovo druga uzastopna utakmica kako nije postigla gol na "Nou Kampu", nakon što je izgubila i od Kadiza identičnim rezultatom.

Katalonci su i dalje na drugom mestu na tabeli sa 63 boda koliko ima i Sevilja, dok je Rajo 11. sa 40.

BONUS VIDEO: VLAHOVIĆ NOVI REKORDER: Pet najvećih transfera srpskih fudbalera