LALATOVIĆ POSLE MEČA SA NOVIM PAZAROM: Voleo bih sa vama da igram Evropu (VIDEO)
RADNIČKI iz Kragujevca je drugi put ove sezone vezao dve pobede u Superligi Srbije. To je sada uspeo da uradi pod vođstvom Nenada Lalatovića.
FOTO: M. Vukadinović
Njegovi izabranici slavili su u derbiju začelja protiv Novog Pazara (1:0), a temperamentni stručnjak je posle utakmice biranim rečima govorio o rivalu. On je čak i priznao da bi voleo da radi kao trener Novog Pazara.
- S obzirom na sve prikazano na terenu, ne bi bilo nezasluženo ni da je Novi Pazar trijumfovao. Mi smo ovde došli da odigramo jednu tvrdu utakmicu, nismo se uplašili ni ove atmosfere, ni protivnika. Na kraju je sreća bila na našoj strani, ali znate kako kažu – "sreća prati hrabre". Iskren da budem, žao mi je što će neko od ove dve ekipe na kraju sezone možda ispasti u niži rang takmičenja jer mislim da to ni Radnički 1923, ni Novi Pazar ne zaslužuju. Imate dobre igrače, trenera, kakvu atmosferu prave vaši navijači... Ono što želim Radničkom želim i Novom Pazaru. Da budem iskren, moja velika želja je da jednog dana radim u ovom klubu baš zbog ovakvih navijača. Da se uprava kluba i grad ujedine, naprave budžet i da Pazar igra Evropu. Voleo bih da to igra sa mnom jednog dana - rekao je Lalatović.
Potom je analizirao utakmicu, a heroj Kragujevčana bio je Nikola Kovačević.
- Iskreno, dvoumio sam se da li da na poluvremenu zamenim Kovačevića ili Pecelja, s obzirom na to da su obojica zaradili žute kartone u prvom delu utakmice. Na kraju sam odustao od te izmene i Kovačević je odigrao čitavo drugo poluvreme praktično bez greške i postigao taj gol vredan tri boda. Imali smo tu još jednu stopostotnu šansu u samom finišu utakmice da rešimo pitanje pobednika, koju, nažalost, nismo uspeli da iskoristimo. Mislim da smo sa šest osvojenih bodova iz ove dve utakmice uspeli da se konačno pomerimo sa mrtve tačke. Ono što mi je jako drago, to je što sam uspeo da igračima vratim samopouzdanje i iskreno žalim što nisam došao ranije u klub jer bi u tom slučaju igra delovala još bolje i dopadljivije - zaključio je Lalatović.
Radnički sada zauzima 15. mesto na tabeli sa 22 boda, četiri više od poslednjeplasiranog Novog Pazara.
BONUS VIDEO: VLAHOVIĆ NOVI REKORDER: Pet najvećih transfera srpskih fudbalera
Preporučujemo
DA VAS PITAMO NEŠTO... Ruski sportisti uputili tri sjajna pitanja svim stranim kolegama!
01. 03. 2022. u 18:13
POGOĐEN POKER! JURIMO PETI U NIZU! Evo TIP tiketa za četvrtak
OVAKO nešto se ne pamti!
02. 04. 2026. u 06:58
SVI PRIČAJU KAKO SU REAGOVALI SRPSKI I HRVATSKI TV KOMENTATORI: Kada je Bosna dala Italiji odlučujući gol za Svetsko prvenstvo... (VIDEO)
Najnovije vesti iz fudbala tiču se više zemalja, a "krivci" su Bosna i Hercegovina, Italija, te njihovi penali koji su odlučili ko ide na Svetsko prvenstvo 2026.
03. 04. 2026. u 12:26
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)