A SAD - "ZEMUNSKI DOČEK": Đerdan Šaćiri se preselio u "srpski grad"
ĐERDAN Šaćiri je ugovorio selidbu.
Foto: EPA-EFE/ LAURENT GILLIERON
Pre šest meseci je iz Liverpula stigao u Lion, ali tamo se neće više zadržati: ugovoren je, i danas ozvaničen, njegov transfer u klub iz "srpskog grada".
Naime, kako nisu ispunjena očekivanja Švajcarca albanskog porekla da će se boriti za titulu (Lion je tek sedmi), Šaćiri je pristao da pređe u Čikago Fajer koji je minulih sedmica baš bio zainteresovan za njegove usluge, a sada je tu nameru i ostvario.
Podsetimo, Čikago je, decenijama, poznat kao "najsrpskiji grad van Srbije", zbog ogromnog broja naših iseljenika koji žive u njemu.
U Čikagu ga čeka Srbin
Ali, ne čekaju Šaćirija samo brojni srpski navijači ekipe Fajera, već i jedan Srbin. Istina, sa slovačkim državljanstvom od pre četiri godine.
Zvanično najbolji defanzivac Čikago Fajera u sezoni za nama je 30-godišnji Zemunac, Boris Sekulić. Karijeru je, naravno, počeo u FK Zemun, igrao potom za Beograd, a onda se otisnuo u slovački fudbal, pa igrao za Košice i Slovan. Pose epizode u sofijskom CSKA, te jednoj sezoni u poljskom Gornjiku, prešao je u MLS ekipu iz Čikaga 2020. I, odmah oduševio. Ne samo zbog gola koji je kao defanzivac dao Di-Si junajtedu, već i zbog sledećih stvari:
Odigrao je 28 prvenstvenih utakmica u sezoni za nama, od čega 27 kao starter, uz dva gola imao je i četiri asistencije, što je drugi najbolji učinak u celom timu. Najstandardniji je član startne postave ("spojio" je 40 utakmica u MLS-u od 14. avgusta 2020. do 15. avgusta 2021., po čemu mu nema ravnog u ekipi), imao je najviše uspešnih klizećih startova u klubu (36), ali i najveći procenat uspešnosti kada se o startovima radi (čak 75%). Na sve to, iako je odbrameni igrač, drugi je u klubu po broju centaršuteva iz igre (74), a prvi u ekipi po centaršutevima koji su stigli baš gde treba (29).
Reprezentativna karijera Šaćirija
Šaćiri (30) je za reprezentaciju Švajcarske odigrao 100 utakmica i postigao je 26 golova. Ostaće upamćena utakmica sa Svetskog prvenstva u Rusiji protiv Srbije, na kojoj Feliks Brih nije dosudio očigledan penal za Srbiju, te nas je na taj način eliminisao sa Mundijala.
Na toj utakmici, Šaćiri je dao gol za pobedu Švajcarske, a proslavio ga ukrštanjem ruku na grudima, što je simbol orla koji koriste zagovornici ideje o tzv. Velikoj Albaniji.
Šaćiri je svoju karijeru počeo u Bazelu. Nastupao je potom u Bajernu, Interu, Stouku, Liverpulu i pomenutom Lionu.
Dres Čikaga prethodnih sezona nosio je Aleksandar Katai, kao i Luka Stojanović, nekadašnji fudbaler Čukaričkog.
BONUS VIDEO: Ovo su fudbaleri sa najvećim zaradama
Preporučujemo
"STIŽE PO VAS!" Novak Đoković raspametio svoje navijače, ovo su jedva dočekali! (VIDEO)
09. 02. 2022. u 17:46
"BIĆEŠ MRTAV DO KRAJA ČETVRTINE": Jokićeva braća čula kako neko vređa Nikolu, a onda...
09. 02. 2022. u 16:17
POBEDA ZA PERFEKTNU GRUPNU FAZU: Impresivni nastupi "tobdžija" najavljuju napad na evropsku krunu!
LIDER grupne faze Lige šampiona, Arsenal dočekuje kazahstanski Kairat u sredu uveče na Emirejtsu (21.00), u obračunu prvoplasirane i poslednjeplasirane ekipa ligaške faze. Tobdžijama je potreban samo bod kako bi matematički potvrdile prvo mesto pred nokaut fazu, dok gosti igraju za čast i beg sa samog dna tabele.
28. 01. 2026. u 07:10
RUSIJA SLAVI: Estonija krenula da zarije nož u leđa Rusima - evo šta je upravo doživela
Rat u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" nisu bile tako "bajne i sjajne" po Rusku Federaciju kao nedavne, kada je počelo ukidanje apsolutne zabrane za učešće ruskih ekipa, a i pojedinaca, ali... nastavak je ipak obradovao Ruse.
27. 01. 2026. u 12:45
GRAD NA RUBU PONORA: Klizišta odnela zemljište ispod kuća na Siciliji - snimci su JEZIVI (VIDEO/FOTO)
KATASTROFALNO nevreme koje je pogodilo jug Italije izazvalo je nezapamćenu štetu, a najkritičnije je na Siciliji, gde se u gradu Nišemiju urušio čak četiri kilometra dug deo litice. Zbog klizišta je više od hiljadu ljudi hitno evakuisano, jer je klizište bukvalno odnelo zemlju ispod kuća.
27. 01. 2026. u 11:26
Komentari (0)