PARTIZAN PORAŽEN OD BAŠAKŠEHIRA: Crno-beli poklekli u finišu prvog poluvremena, brine povreda Pantića (VIDEO)

29. 01. 2022. u 16:48

PARTIZAN je doživeo prvi poraz na pripremama u Turskoj. Bolji od crno-belih bio je Bašakšehir sa 1:0.

ПАРТИЗАН ПОРАЖЕН ОД БАШАКШЕХИРА: Црно-бели поклекли у финишу првог полувремена, брине повреда Пантића (ВИДЕО)

Ovaj meč nažalost je obeležila i povreda Danila Pantića koji je već u osmom minutu bio prinuđen da napusti teren. Dobio je udarac u kolenu, a njega je zamenio mladi Nemanja Jović.

Aleksandar Stanojević je odlučio da se od starta utakmice u igri nađu:

Stevanović - Urošević, Živković, Vujačić, Saničanin - Zdjelar, Jojić - Natho, Pantić, Menig - Gomeš.

Nije bilo mnogo izglednih prilika na ovoj utakmici. Viđen je i samo jedan gol koji je bio delo iskusnog defanzivca turskog kluba Aleksandra Epureanua. Igrao se 44. minut kada je posle kornera Molavac ostao sam na nekih pet metara i nije mu bilo teško da iz te pozicije savlada Nemanju Stevanovića.

Partizan je iz prekida mogao da dođe do vođstva u prvom delu meča, no pokušaj Bibarsa Natha je završio malo pored stative.

Ni nastavak utakmice nije doneo mnogo uzbuđenja. Najbolju priliku za crno-bele imao je Rikardo Gomeš, ali je njegov pokušaj iskosa sa desne strane zaustavio Babakan, da bi odbrana Bašakšehira u nastavku akcije otklonila opasnost.

Miloš Jojić/FOTO: FK Partizan

Strateg crno-belih je u nastavku utakmice pokušao izmenama da pronađe način da se savlada rival, no do toga nije došlo.

Prednost je mogla biti i duplirana, ali je Stevanović odličnom intervencijom sprečio Čičeka da se upiše u strelce.

Partizan naredni meč na pripremama igra 2. februara protiv Dinama iz Moskve.

BONUS VIDEO: Aleksandar Stanojević o aktuelnim temama!