ŽURKA U HUMSKOJ: Partizan preko Kolubare do +5 u odnosu na Zvezdu! (VIDEO)

A. Ilić

18. 12. 2021. u 14:49 >> 14:51

FUDBALERI Partizana savladali su ekipu Kolubare rezultatom 1:0 (0:0). Viđena je bespoštedna borba u Humskoj, a kvalitet koji je bio na strani crno-belih kapitalizovao je Kvinsi Menig u 67. minutu meča.

ЖУРКА У ХУМСКОЈ: Партизан преко Колубаре до +5 у односу на Звезду! (ВИДЕО)

Partizan je kontrolisao igru tokom celog meča, iako teren nije bio u najboljem stanju nakon obilnih snežnih padavina prethodnih dana domaćin je napadao. Prvu veliku priliku videli smo u 11. minutu kada je Menig koji je bio u ofsajdu odlučio da se ne aktivira, to je iskoristio mladi Milovanović, pobegao je čuvarima, došao do prilike da zatrese mrežu.Gol mu je ipak poništen zbog ofsajda.

Osam minuta kasnije Šćekić je šutirao, bio je blizu gola, a u istom napadu Kvinsi Menig je utrčao iza leđa odbrane, pobegao je čuvaru, ali ne i ofsajdu, sjajna igra nije kapitalizovana golom.

Odličan je bio Marko Živković u 25. minutu, šutirao je iz daljine, pravo pod prečku, Dejan Stanivuković paradom otklanja opasnost.

Ulaskom Rikarda Gomeša i Danila Pantića Partizan je zaigrao sa dvojicom napadača u drugom poluvremenu, a odlučio se Stanojević i na presing po celom terenu. To je donelo rezultat u 67. minutu kada je nakon kornera Živkovića na odbitak natrčao Kvinsi Menig. Šutirao je po zemlji, prošla je lopta kroz "šumu" nogu i završila iza leđa golmana gostiju.

Do kraja meča Partizan je oborio ritam igre i pokušavao kroz kontre da dođe do gola. Jednu je dočekao u 84. minutu kada je Aleksandar Miljković sa ivice šesnaesterca raspalio po loopti, dobio je samo korner. Na kraju 1:0 za novu pobedu crno-belih. Tim Aleksandra Stnaojevića ponovo je na tabeli došao do +5 u odnosu na Zvezdu

PARTIZAN - KOLUBARA 1:0
(Menig 67)

90+1' Rikardo je pao u šesnaestercu nakon duela sa golmanom gostiju, negodovao je, smatrao je da crno-beli zaslužuju penal, VAR kaže da se nastavi igra.

90' Produžen je meč četiri minuta.

87' Žuti karton dobio je i Filip Holender. Nedugo potom i Nemanja Jović dobija javnu opomenu zbog starta sa dve noge.

84' Dočekali su jednu od njih kada je Miljković natrčao na loptu u šesnaestercu. Samo korner za domaće.

81' Partizan je nakon postignutog gola oborio ritam. Držali su domaći loptu u nogama i tražili priliku da ugroze gol rivala iz kontri.

73' Strelac jedinog gola do sada Kvinsi Menig ustupio je mesto Bojanu Ostojiću.

69'  Tumbas je mesto u igri ustupio Vasiljeviću.

67' Kvinsi Menig je bio odličan nakon kornera Živkovića. Holanđanin je natrčao na odbitak i volej udarcem plasirao je loptu u mrežu Stanivukovića!

65' Rikardo je šutirao, signalizira da je lopta u ruku pogodila nekog od gostujućih igrača nakon proigravanja Meniga.

63' Nemanja Jović i Filip Holender Holender će na teren, Marko Milovanović i Miloš Jojić su napustili teren. Sa druge strane izašao je Bogdan Mladenović, ušao Nemanja Andrić.

62' Ponovo Danilo Pantić. Bivši fudbaler Čelsija pokušao je da proigra, umesto da šutira, na kraju svega, našao se u ofsajdu.

59' Pantić je oprobao udarac, nedostajalo je snage da bi ugrozio rivala, a Tumbas je u pokušaju da blokira njegov udarac zadobio povredu.

53'  Novi pokušaj Meniga, ponovo je na ispitu bio Stanivuković.

51' Novi korner za Partizan nakon pokušaja Milovanovića. Bezopasno je bilo po gol Stanivukovića.

50' Menig je zalomio po desnoj strani, namestio se na udarac, brani Stanivuković, potom Đorđe Đurić dobija žuti karton zbog faula nad Milovanovićem.

47' odmah od starta drugog poluvremena Partizan deluje poletnije, raspoloženije za igru. Menig se izborio za korner, ali nakon njega nisu uspeli crno-beli da dođu do gola. Valja istaći i to da domaćin igra presing po celom terenu.

46' Rikardo Gomeš i Danilo Pantić ušli su u igru, a Siniša Saničanin, odnosno Aleksandar Šćekić napustili su igru.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Partizan je bio opasniji po gol protivnika, ali treba imati na umu da igraju najbolji napad i najgora odbrana u ligi, te su navijači sigurno očekivali golove do sada, ali su mreže u Humskoj bile mirne.  Partizan je imao nekoliko prilika, ali je samo Marko Živković jednom ozbiljno ugrozio gol gostiju.

45' Tri minuta produženo je prvo poluvreme.

44' Sada je i u redovima domaćih pokazan žuti karton. Saničanin je faulirao Dobrijevića.

43' Partizan na terenu izgleda bolje od rivala, ali ne može se reći da su crno-beli pravili razliku, u prilog tome najbolje govori nedostatak ozbiljnih šansi.

41' Sprečio je Đurađ Dobrijević kontru crno-belih, te je zbog starta nad Zdjelarom dobio drugu javnu opomenu na meču.

37' Milovanović ponovo u odličnoj prilici, šutirao je, bio blokiran, a Milanović signalizira još jednom ofsajd.

33'  Prvi obećavajući napad Kolubare, šutirao je Janković, bio je izblkiran - korner. Nakon ubacivanja Jankovića lako se odbranio Partizan.

28' Šutirao je i Milovanović, Stanivuković hvata "živu" loptu.

25' Goran Lončar dobio je žuti karton zbog oštrog starta nad Markom Živkovićem, pomalo nesmotren potez bonusa gostiju.  Marko Živković je sa distance potom fantastično šutirao, a Dejan Stanivuković odlično brani i otklanja opasnost.

22' Tim Aleksandra Stanojevića dobro izgleda na terenu, kontrolišu loptu, vrše pritisak na zadnju liniju igrači Partizana, ali još uvek čekaju navijači domaćeg sastava završnicu

19' U dobroj prilici našao se Aleksandar Šćekić čiji je udarac prošao blizu gola. U istom napadu Kvinsi Menig je odlično utrčao iza leđa odbrane, šutirao je, ali brani golman gostiju. Ne bi bilo razloga za zadovoljstvo ni da je pogodio, bio je ofsajd.

15'  Ponovo je Milovanović pokušao da preduhitri odbranu rivala. Pročitao je njegovu nameru Stanivuković koji je blagovremeno istrčao

11' Milovanović je izašao iza odbrane. Menig, koji je bio u ofsajdu nije se aktivirao, međutim, za pola koraka je i mladi Marko Milovanić bio u ofsajdu, gol mu je poništen.

9' Sada Marko Živković sa desne strane izvodi korner, pokušao je Šćekić, visoko preko gola odlazi lopta.

7' Opasan centaršut nakon kornera Jojića, međutim, lopta prolazi kroz peterac Kolubare nije bilo nikoga da je usmeri ka golu Stanivukovića.

4' Igra se u uvodu meča između dva šesnaesterca, za sada bez šansi koje bi mogle da ugroze gol Stevanovića, odnosno Stanivukovića. Domaćin ima loptu u svom posedu veći deo vremena.

1' Počela je utakmica u Humskoj. Crno-beli su pred početak meča doktorima Kliničkog centra Srbije uručili poklone u sjajnoj akciji koju "parni valjak" organizuje uz pomoć Ministarstva zdravlja.

UOČI MEČA

PARTIZAN: Stevanović, Saničanin, Vujačić, Menig, Zdjelar, Živković, Šćekić, Miljković, Milovanović, Jojić, Miletić.

KOLUBARA: Stanivuković, Janković, Kočović, Lončar, Đokić, Pecelj, Marjanović, Mladenović, Đurić, Dobrijević, Tumbas.

Crno-beli će u slučaju pobede ponovo pobeći drugoplasiranoj Crvenoj zvezdi na pet poena pred odlazak na zimsku pauzu.

U Humskoj su odlučili da nagrade navijače i kapije stadiona širom otvore za navijače, te se nadaju velikoj podršci sa tribina protiv tima iz Lazarevca.

Prethodni duel ovih rivala dobio je Partizan ubedljivo, rezultatom 4:0. Strelci su tada bili Lutovac, Terzić i dva puta Rikardo Gomeš.

Stanojević imao dosta razloga za zadovoljstvo pred meč.

- Kada sam došao rekao sam da želimo da budemo konkurentni za titulu. To je bio cilj i motiv. Da je bilo ispod toga, smatrao bih sve neuspešnim. Ljudi iz fudbala su mi govorili da će biti teško, da nema šanse da budemo konkurentni. Verovao sam da možemo, da li će ostati pet, tri ili dva boda, videćemo sutra. Isto tako mi kažu da ćemo teško osvojiti titulu i vlada taj pesimizam da mi jednostavno teško možemo doći do titule, rekao je Stanojević.

Partizan je godinu završio na prvom mestu na tabeli, bez obzira na rezultat u večerašnjem duelu.

- Mnogo srećan sam što smo na pola puta prvi. Znači mi mnogo, baš zbog te budućnosti. Želim da promenim situaciju. Prvo da mi verujemo, pa onda ljudi oko nas. Bez obzira na sve, čvrsto verujem da možemo da budemo šampioni. Najveća želja mi je samo da budemo konkurentni do kraja, zaključio je Stanojević.