REAL POBEDIO, JOVIĆ SEDEO NA KLUPI: "Kraljevići" srušili Elče i izbili na vrh tabele

30. 10. 2021. u 16:17

REAL Madrid pobedio je Elče u gostima sa 2:1 u 12. kolu Primere i tako je preuzeo prvo mesto na tabeli.

РЕАЛ ПОБЕДИО, ЈОВИЋ СЕДЕО НА КЛУПИ: Краљевићи срушили Елче и избили на врх табеле

Nakon kiksa protiv Osasune (0:0) "kraljevići" su se vratili na trijumfalni kolosek zahvaljujući raspoloženom Vinisijus Žunioru.

Uprkos tome što najbolji strelac Reala Karim Benzema nije igrao srpski napadač Luka Jović je presedeo ceo meč na klupi, a šansu u srcu napada dobio Marijano Dijaz.

Upravo je on bio asistent kod prvog pogotka koji je postigao Vinisijus u 22. minutu kojim su gosti načeli domaćina.

Svesni su igrači Elčea bili da ih čeka težak zadatak nakon primljenog gola. Još teže je postalo u 63. minutu kada je zbog prekršaja Raul Guti dobio drugi žuti karton i domaći su sa desetoricom ostali na terenu.

Deset minuta kasnije usledila je majstorija Brazilca iz redova Reala. Dobio je loptu od Luke Mordrića i onda sjajno "bocnuo" preko istčalog Kasilje za 2:0.

Elče je u 86. minutu uspeo da smanje preko Perea Milje, ali nije bilo vremena da se izbegne poraz.

Real je sada prvi na tabeli sa 24 boda koliko ima i Real Sosijedad, dok je Elče na 15. poziciji sa 10 bodova.

BONUS VIDEO: ĐOKOVIĆ IZNENADIO ŠETAČE: Novak u društvu supruge i dece vozio bicikl pored beogradske Beton hale