ZAVRŠEN MEMORIJALNI TURNIR "DR MILAN JELIĆ": OFK Beograd četvrti put najbolji u Modriči
NA stadionu u Modriči završen je tradicionalni jedanaesti fudbalski memorijalni turnir posvećen rano preminulom Milanu Jeliću, predsedniku Republike Srpske i predsedniku Fudbalskih saveza RS i BiH. Na turniru je učestvovalo 10 kadetskih ekipa iz Srbije, Federacije BiH i Republike Srpske.
Foto: V.Blagojević
Pobednički pehar zasluženo su osvojili kadeti OFK Beograda. Oni su u finaloj utakmici turnira sa kadetima Crvene zvezde odigrali 0:0, da bi OFK Beograd do pehara stigao pobedom na penale 4:3. Romatičari su četvrti put bili najbolji na turniru u Modriči od devet učešća.
- Prijatno sam se iznenadio kvalitetom fudbala koji igraju deca u Republici Srpskoj. Igrali samo sa Derventom odličnu utakmicu, teško je bilo i sa Prnjavorom. Jedva smo prošli na penale. Turnir je odličan i pokazao je da među ovom decom ima potencijala i za veliku scenu - rekao je Bernard Ljekaj, trener kadeta OFK “Beograd“
Najbolji igrač turnira je Bogdan Mojsilović iz OFK Beograda, najbolji strelac sa 4 postignuta gola bio je Miloš Mišić iz Ljubića, a za najboljeg golmana proglašen je Vuk Andrašević iz Crvene zvezde.
- Drago mi je što smo osvojili trofej. Imali smo šanse da Zvezdu dobijemo i u regularnom vremenu, ali možda je ovako slađe, na penale. Izuzetna mi je čast što sam proglašen za najboljeg igrača turnira - naglasio je Bogdan Mojsilović, najbolji igrač turnira iz OFK “Beograd“
Modričani su još jednom bili dobri domaćini i organizatori turnira. Svi učesnici su zadovoljni otišli iz Modriče uz obećanje da će doći i iduće godine.
- Modriča je i ovaj put pokazala da je grad sporta. Moram istaći da sam se dogovorio sa rukovodstvom našeg kluba da iduće godine za turnir probamo dovesti bar dve međunarodno poznate ekipe - zaključio je Jovica Radulović, načelnik opštine Modriča.
Na turniru se još jednom videlo da je ovaj prostor nepresušan izvor fudbalskih talenata, koji će sutra biti veliki igrači u velikim klubovima. Turnir u Modriči je, kako su rekli učesnici, postao prepoznatljiv u fudbalskim krugovima na ovim prostorima.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
GROM NA KARABURMI UBIO INSPEKTORA: Utakmica koja će večno ostati u sećanjima navijača
07. 10. 2021. u 13:17
STEAUA OTVARA STADION: Prvi gost velikana iz Bukurešta biće OFK Beograd
19. 06. 2021. u 22:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ZVEZDA POČINjE EVROPSKU MISIJU: Larn ne sme predstavljati problem "crveno-belima" ako misle da se plasiraju u LŠ
Crvena zvezda u utorak započinje novu evropsku sezonu gostovanjem Larnu u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Na stadionu "Inver park" severnoirski šampion pokušaće da nastavi svoj istorijski pohod, ali će protiv sebe imati daleko iskusnijeg rivala, koji želi da već u prvom meču napravi veliki korak ka narednoj rundi (21.00).
21. 07. 2026. u 07:06 >> 07:06
FUDBALSKI SVET ZAVIJEN U CRNO! Preminuo legendarni engleski reprezentativac!
Samo dan posle završetka Svetskog prventstva u fudbalu stigle su tužne vesti sa Ostrva.
20. 07. 2026. u 16:32
SNIMLjEN U VUKOVARU: Vozaču iz Borova 2. NAJVEĆA KAZNA u istoriji Hrvatske - evo šta je zgrešio
PREMA svemu sudeći, hrvatska policija u poslednje vreme izriče sve veće novčane kazne za počinjene saobraćajne prekršaje.
20. 07. 2026. u 19:45
Komentari (0)