ČELSIJU PRIPAO TRILER: Plavci nakon penala osvojili Superkup Evrope
FUDBALERI Čelsija osvojili su ove sezone duplu krunu što se tiče evropskih trofeja osvojivši Superkup Evrope.
AP Photo/Manu Fernandez, Pool
Oni su, nakon boljeg izvođenja penala, slavili protiv pobednika Lige Evrope Viljareala.
Regularni tok meča završio se rezultatom 1:1.
Plavce je u vođstvo doveo Hakim Zijeh u 27. minutu na asistenciju Kaija Haverca. On je kasnije, morao da izađe iz igre zbog povrede.
Izjednačujući gol postigao je Đerar Moreno u 73. minutu.
Prvi penal za Čelsi promašio je Kai Haverc, ali je u drugoj seriji, šut Aise Mendija zaustavio Kepa.
On je potom postao heroj "Plavaca" kada je, u sedmoj seriji, odbranio svoj drugi penal Raulu Albiolu što je bilo dovoljno za trofej.
Preporučujemo
STOJKOVIĆ IMAO ODLIČAN DEBI: Al Feiha slavila, bivši golman Partizana sačuvao mrežu
11. 08. 2021. u 22:00
TRENER SOČIJA PRED PARTIZAN: Očekujem da pobedimo, prednost crno-belih će biti navijači
11. 08. 2021. u 21:46
RIJERA POD PRITISKOM: Poraz od Dortmunda mogao bi značiti kraj za španskog stručnjaka
U poslednjem ovosezonskom bundesligaškom meču pred svojim navijačima, Borusija Dortmund će od 20.30 na "Vestfalenu" ugostiti Ajntraht. Tim Nika Kovača ima pet bodova više od Lajpciga na dva kola do kraja i večeras bi mogao zaključati drugo mesto na tabeli, dok Frankfurt još uvek vodi žestoku borbu za mesto koje vodi u Evropu i pozitivan rezultat mu je preko potreban.
08. 05. 2026. u 06:59
HRVAT ŠOKIRAO NOVAKA ĐOKOVIĆA U RIMU! Ko je ovome mogao da se nada?
Novak Đoković je na turniru iz ATP masters serije 1000 u Rimu danas doživeo nešto potpuno neočekivano.
07. 05. 2026. u 16:44
ŠOK NA NAJLON PIJACI: Srbin kupio stare stolice, vrede pravo bogatstvo (VIDEO)
NA prvi pogled, činile su se kao još jedan komad starog nameštaja, ali je iskusno oko prepoznalo o čemu je reč.
07. 05. 2026. u 10:25
Komentari (0)