ITALIJA SLOMILA OTPOR ENGLEZA: Azuri na punom Vembliju pokorili Evropu posle penala

A. Ilić

11. 07. 2021. u 20:32 >> 00:02

ITALIJA je šampion Evrope!

ИТАЛИЈА СЛОМИЛА ОТПОР ЕНГЛЕЗА: Азури на пуном Вемблију покорили Европу после пенала

Tanjug

Fudbalska reprezentacija Italije je novi šampion Evrope! Slavili su Azuri nakon penala.

Nije dobro počelo po Italijane. U grotlu punog Vemblija Šo je doneo vođstvo Engleskoj i nadu da mogu da dođu do prve titule šampiona Evrope.

Nakon postignutog gola Englezi su se povukli, dok Italija nije imala rešenja u napadu kada je prvo poluvreme u pitanju.

U drugom poluvremenu znatno raspoloženija Italija, a to im je donelo izjednačenje. Nakon kornera u 66. minutu odlično se snašao Bonući koji je doneo Manćinijevim momcima izjednačenje.

Sve do penala nije bilo većih uzbuđenja, a Garet Sautgejt odlučio je da u igru ubaci Markusa Rašforda i Džejdona Sanča, upravo su oni bili tragičari na ovom meču. Prvo je promašio Beloti, nadu Italijanima vratio je promašaj fudbalera Junajteda, a nakon što je Đanluiđi Donaruma skinuo jedanaesterac Džejdonu Sanču, a potom i Saki. Radovanje je moglo da počne, Italija je novi šampion Evrope

Italija - Engleska  3:2 posle penala - 1:1 (0:1)  (Bonući 66' - Šo 2')

Stadion: Vembli - Engleska

Sudija: Bjorn Kujpers (Holandija)

Italija (4-3-3): Donaruma – Di Lorenco, Bonuči, Kjelini, Emerson (Florenci od 118')  – Žoržinjo, Barela (Kristante od 54'), Verati (Lokateli od 97') – Kjeza (Bernadeski od 86'), Insinje (Beloti od 91') , Imobile (Berardi od 54').

Engleska (3-4-3): Pikford – Voker (Sančo od 120') , Stons, Megvajer – Tripije (Saka od 71'), Filips, Rajs (Henderson od 74' - Rašford od 120) , Šo – Maunt (Griliš od 99') , Sterling, Kejn.

Šampiona Evrope dobićemo uskoro. Tok meča pratite na našem sajtu.

PENALI

3:2 - Brani Donaruma udarac Sake i doneo titulu Italiji.

3:2  - Žoržinjo i Pikford, oči u oči. Jedan će izaći kao pobednik. Gubitnik u ovoj situaciji bio je Brazilac sa italijanskim pasošem

3:2 - Brani Donaruma udarac Sanča. Još jedan igrač koji je ušao pred penal seriju.

3:2 - Federiko Bernardeski preuzima odgovornost. Šutira po sredini gola.

2:2 - STATIVA RAŠFORDA Markus Rašford ušao je u igru pred penal seriju, pogrešna je to bila odluka Sautgejta, pogodio je stativu.

2:2 - Leo Bonući ima pritisak na svojim plećima, pročitao je golman Engleza stranu, ali precizan iskusni Italijan.

1:2 - Hari Megvajer ima priliku da pritisak prebaci na Italiju. Siguran je fudbaler Junajteda.

1:1 BELOTI PROMAŠUJE PENAL - Andrea Beloti otvorio je drugu seriju. Skinuo mu je Pikford udarac!

1:1 - Hari Kejn izvodi prvi penal za Englesku. Donaruma je pročitao stranu, ali fudbaler Totenhema siguran.

1:0 - Domeniko Berardi izveo je prvi udarac sa "bele tačke". Siguran udarac Italijana.

Italijani će prvi šutirati

DRUGI PRODUŽETAK

120. MINUT - Tri minuta produžen je drugi produžetak. Sančo i Rašford ulaze u igru. Engleska se pomirila sa igranjem jedanaesteraca te je Sautgejt uveo nešto bolje izvođače.

114. MINUT -  Žoržinjo zbog starta nad Grilišom dobija žuti karton.

111. MINUT - Sterling je ušao iza leđa odbrane, a Bonući dobro reaguje.

110. MINUT - Kruži lopta oko gola Italije, a Englezi ne uspevaju ništa konkretno u ovom periodu sa njom da urade.

108. MINUT - Interveniše Donaruma, ispada mu lopta, srećom nisu to kaznili Englezi.

107. MINUT - Izgledna prilika za Italiju, šutirao je Bernadeski, pravo u Pikforda.

PRVI PRODUŽETAK

105. MINUT - KRAJ prvog produžetka

104. MINUT - Velika šansa za Italiju! Ispao je Voker iz Igre, malo je nedostajalo Bernardeskom da stigne

97. MINUT - Lokateli menja Veratija.

96. MINUT - Lepa prilika za Rahima Sterlinga, odlično uklizava jedan od defanzivaca Italije.

91. MINUT - Beloti ulazi u igru umesto Unsinjea.

Tanjug

DRUGO POLUVREME

90+ 6. MINUT - KRAJ DRUGOG POLUVREMENA

90+5. MINUT - Kristante je pokušao da ugrozi Engleze, ali se domaćin dobro brani. Žuti karton u međuvremenu dobio je Kjelini zbog povlačenja Sake.

90+3. MINUT - Nijedan od timova ne žuri, čini  se da jedva čekaju pauzu!

90. MINUT - Šest minuta produšen je meč.

76. MINUT - Od izjednačujućeg gola Italijani su preuzeli inicijativu, napadaju svim silama, a veliku šansu je propustio Berardi, pošto je nakon pasa Bonučija napadač Sasuola uspeo da šutne, ali je njegov volej završio preko prečke gola koji čuva Pikford.

71. MINUT - Sautgejt izvodi Tripijea, uvodi Saku. Žele domaći da reše pitanje pobednika u regularnom delu.

66. MINUT - GOL ITALIJA! Bonući donosi izjednačenje!  Konfuzija u šesnaestercu Engleske,  nakon kornera. Bonući koristi odbitak, Italija je izjednačila.

AP/Tanjug

57. VELIKA PRILIKA ZA ITALIJU - Insinje je nakon dobre akcije izašao pred Pikforda, šutirao iz "mrtvog ugla", golman Engleske lucidan.

54. MINUT - Kristante i Berardi ulaze, izlaze Imobile i Barela.

51. MINUT - Insinje je izveo prekid, a lopta tik iznad prečke Džordana Pikforda.

50. MINUT - Inudio je Lorenco Insinje faul pred šesnaestercom, oborio ga je Sterling.

48. MINUT - Negoduju Englezi, traže penal, Rahim Sterling pao je nakon duela u Petercu, a Holanđanin ne reaguje na negodovanje Italijana.

46. MINUT - Počelo je drugo poluvreme.

PRVO POLUVREME

45+4. MINUT - Bezidejna igra Engleske, pokušavaju iz nemogućih pozicija, ali je sve to jako neprecizno.

45+2. MINUT - Imobile pogađa Stounsa u bloku, a posle još jedan ne tako dobar pokušaj Italijana.

Tanjug

45. MINUT - Četiri minuta nadoknade u prvom poluvremenu.

44. MINUT - Deklan Rajs povukao je kontru u prostor je ulazio Sterling, a on se odlučio da odigra na drugu stranu. Negodovao je kod sudije Bjorna Kujpersa tražeći faul, Holanđanin ne reaguje na njegove proteste.

37. MINUT - Konačno dinamičan fudbal, preti Šo preko leve strane, ali njegov pas ne dolazi do saigrača, Englezi mogu da se zadovolje samo autom.

35. MINUT - Lepa solo akcija Federika Kijeze, promešao je Deklana Rajsa, došao u priliku da šutira, lopta odlazi tik kraj gola!

28. MINUT - Deluju Italijani nervozno, igraju nepovezano, Insinje sada tuče sa velike udaljenosti u nedostatku boljih rešenja, veoma loše.

Tanjug

25. MINUT - Voker je pao nakon duela sa Insinjeom na travu, Italijan je pokitao ka golu rivala, u završnici mu je ponestalo snage te je uputio loš pas, ništa od uzbudljive prilike.

19. MINUT - Nakon gola u 2. minutu očekivali smo više uzbuđenja u nastavku, ali je spao ritam igre. Englezi su "sakrili loptu", te rivali une dozvoljavaju da ih ugrozi.

12. MINUT - Preti ponovo Tripije, Sautgejtovi puleni napadaju prevashodno po desnoj strani, koriste prostor koji im otvaraju Azuri.

7. MINUT - Ne povlači se Engleska posle datog gola, kontrolišu loptu Englezi, ali bez konkretnije opasnosti.

6. MINUT - Kijeza je fauliran na dvadesetak metara od gola, iskosa po desnoj strani. Insinje je šutirao, ali preko gola

2. MINUT - GOL ENGLESKA! Kiren Tripije je tantastično proigrao Luka Šoa koji je ostao zaboravljen iza leđa odbrane. Fenomenalna igra iz tranzicije Albiona.

1. MINUT - Meč je počeo.